Stanisław Kmiecik – wystawa malarstwa

od 11 stycznia
Galeria TŁO MDK

Stanisław Kmiecik żyje i tworzy w Krakowie. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i stopami stosując szeroką gamę technik malarskich i rysunkowych nie bojąc się także eksperymentów w poszukiwaniu własnej techniki. Jest samoukiem a ulubione tematy obrazów to pejzaże z rodzinnych okolic, martwe natury, kwiaty, akty, architektura a także motywy surrealistyczne pełne bardzo osobistych, metafizycznych nastrojów. Od 1989 roku był stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami I Stopami – VDMFK z siedzibą w Księstwie Lichtenstein a od 2005 roku został członkiem zrzeszonym tego związku. Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych i w kalendarzach wydawanych na całym świecie przez różnego rodzaju wydawnictwa współpracujące z VDMFK. W Polsce sprzedażą kartek i kalendarzy z motywami malowanymi przez niepełnosprawnych artystów jak i dbaniem o rodzimych twórców zajmuje się wydawnictwo A.M.U.N. z Raciborza, z którym artysta współpracuje od początku swojej działalności. Prace Pana Stanisława Kmiecika możemy zobaczyć nie tylko na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo A.M.U.N. ale również na bardzo licznych wystawach indywidualnych artysty, w różnych miastach Polski i poza jej granicami. Na swoich wernisażach często prezentuje technikę malowania przed publicznością. Z okazji 50-lecia istnienia Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami odbył się konkurs malarski dla artystów z sześćdziesięciu państw, w którym praca Pana Stanisława zajęła III miejsce. Artysta prowadzi bardzo szeroką działalność charytatywną na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

wystawa tlo 2015 01 1 ZWIASTUN WYSTAW TŁO-page-001wystawa tlo 2015 01 2