Charytatywnie dla Pawła Frączka

Zbiórka i licytacje
27 - 29 marca 2015

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli włącza się w akcję charytatywną dla Pawła Frączka, aktora Teatru “Kontynuacja” NCK “Sokół” w Nisku, który zachorował na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Szansą na zatrzymanie postępu choroby jest bardzo kosztowna operacja przeszczepu, którą wykonuje w klinice w Izraelu profesor Shimon Slavin – znany z badań nad komórkami macierzystymi.

Jak pomóc czyli licytacja, koncert i wolne datki do puszki.

Okazją do pomocy są “Zdarzenia Teatralne”, które organizowane są już po raz 7 w dniach 27-29 marca 2015 r. W tym terminie prócz spektakli teatralnych prowadzona będzie licytacja ozdób świątecznych, do których dołączane będą życzenia z autografami znanych aktorów, artystów, dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych, a także przedstawicieli lokalnych artystów i władz (aktualna lista na dole strony)

Jak licytować?

W dniach 27-29 marca 2015 r. w foyer MDK od godz. 16.00 będą wystawione do licytacji na specjalnie przygotowanym stoisku świąteczne ozdoby wraz z autografami. Jeśli ktoś będzie zainteresowany konkretną pracą lub autografem – obsługa stoiska przyjmie propozycję zaoferowanej kwoty oraz zapisze kontakt do osoby licytującej. Najwyższa z zaproponowanych ofert będzie widoczna przy konkretnej pracy – co umożliwi “przebicie” aktualnej oferty.

Finał licytacji odbędzie się w niedzielę 29 marca o godz. 20.00 bezpośrednio przy stoisku a poprowadzi ją Bogusława Herdzik. Będzie nam miło, jeśli uczestnicy licytacji przyjdą osobiście na jej finał i odbiorą wylicytowaną ozdobę wraz z autografem. Jeśli nie będzie to możliwe – pracownik MDK skontaktuje się telefonicznie ze zwycięzcą licytacji danej pracy i ustali dogodny termin przekazania środków finansowych i wylicytowanego zestawu.

Sobotni koncert z licytacją prac plastycznych

W sobotni późny wieczór 28 marca o godz. 21.30 na scenie głównej MDK zabrzmi muzyka. W koncercie pt. “Czarna noc, biały rum…” zaprezentują się:

• Wieslaw Gałczyński
  • Krzysztof Czubak (SDK)
  • Pracownicy Niżańskiego Centrum Kultury SOKÓŁ (Dorota Nieradka – śpiew; Dominik Maślach – gitara; Wojciech Kawa – klawisze)
  • Wokalistki Studia VIVO (SDK)

W przerwie koncertu odbędzie się licytacja prac plastycznych przekazanych przez stalowowolskich artystów – plastyków, którą poprowadzi Bogusława Herdzik. Swoje prace na aukcję przekazali już Alicja Czajkowska – Chmielewska, Stanisław Świeca, Anna Sobolewska. Wstęp na koncert to “cegiełka” Stowarzyszenia “Dobro Powraca”.

Datki do puszki

Przez cały czas trwania “Zdarzeń Teatralnych” w MDK wystawiona będzie przy stoisku puszka, do której będzie można wrzucać wolne datki na ratowanie życia i zdrowia Pawła Frączka. Liczymy na Państwa hojność i zachęcamy do udziału zarówno w licytacji jak i koncercie! Pomóżmy Pawłowi w powrocie do zdrowia i sprawmy tym samym by powrócił tam, gdzie aktor czuje się najlepiej – na scenę!

licytacja jwoynarowski 1Pisanka z autografem Jakuba Woynarowskiego – laureata “Paszportów Polityki”  2014

Naszą inicjatywę wsparli poprzez przekazanie na licytację życzeń z autografami:

– Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy

– Stanisław Świeca
– Danuta Cebula
– Marek Gruchota

Lista osób wspierających naszą inicjatywę stale się powiększa!