Wędrowcy zachwyceni parkiem w Charzewicach

9 maja 2015 roku przy pięknej słonecznej pogodzie – jak zwykle – ze śpiewem na ustach „Wędrowcy” wyruszyli sprzed MDK do parku w Charzewicach.

Miłym akcentem naszej wyprawy była obecność Pani Urszuli Serafin-Bąk z Polskiego Klubu Ekologicznego „Przyjaciele Ziemi”. Wysłuchaliśmy informacji, które przygotowała Pani Janina Mierzwa o historii parku i Kamiennej Górce. Kwitnącą 70 letnia magnolia, 6 oznakowanych pomników przyrody, spacer po parku wzdłuż alei bukowej. Wszystko to utwierdziło nas w przekonaniu, że warto inwestować w piękniejący park w Charzewicach. „Wędrowcy” zadeklarowali chęć współpracy z „Przyjaciółmi Ziemi”. Wędrówkę zakończyliśmy w pierwszym z gniazd rodowym Lubomirskich gdzie mieści się obecnie Muzeum Regionalne.

We wrześniu odwiedzimy następne z gniazd rodowych – Pałac Lubomirskich w Przeworsku, podczas wyprawy na Pogórze Dynowskie.