I MA GI NA CJE w Galerii TŁO

24 maja - 22 czerwca 2015

Galeria TŁO Miejskiego Domu Kultury zaprasza do odwiedzenia wystawy Kai Sawickiej I MA GI NA CJE.

Kaja Sawicka zajmuje się rzeźbą, rysunkiem oraz grafiką. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a wcześniej była uczennicą Jadwigi Kukuły. Ta znakomita pedagog wystąpiła w roli głównej podczas ubiegłorocznej inauguracji cyklu wystaw MISTRZ I JEGO UCZNIOWIE w Galerii TŁO. Ideą cyklu jest prezentacja prac stalowowolskich nauczycieli plastyki oraz ich uczniów. Konsekwencją tego wydarzenia są właśnie I MA GI NA CJE – pierwsze indywidualne przedstawienie twórczości dawnej uczennicy Jadwigi Kukuły.

W nadziei na kolejne wystawy stalowowolskich artystów, którzy po latach nieobecności ponownie zaprezentują się stalowowolskiej publiczności, Alicja Czajkowska–Chmielewska – kurator wystaw w Galerii TŁO powołała do życia nowy cykl wystawienniczy: POWROTY, CZYLI W PRZESTRZENI GALERII SPOTKANIA PO LATACH.