„Letni dzień” w Teatrze „Okna”

Teatr „Okna” zaprasza na spektakl „Letni dzień” Sławomira Mrożka. Jest to sztuka zarówno o umieraniu skutecznym, jak i o nieskuteczności umierania, śmieszności umierania, a także śmieszności trzymania się życia. Czas tu jakby się zatrzymał, liczą się tylko namiętności miotające bohaterami i skomplikowane formy gry międzyludzkiej. „Letni dzień” jest najintymniej ludzki, daleki od schematów i szufladek, w które Mrożka krytyka wtłacza tak chętnie. Autor patrzy na swoich bohaterów okiem mędrca rozumiejącego i współczującego.

A świat nasz jest tak urządzony, że bogaci wygrywają z biednymi, cynicy z wyznawcami serca, pewni siebie z niepewnymi niczego. Więcej. Ci bogatsi, pewniejsi i cyniczni, z zachowaniem wszelkich manier będą się tylko przyglądać, jak ich naiwni, dobroduszni i łatwowierni współbratymcy ziemskiego żywota będą szli na dno. W „Letnim dniu” – dosłownie.

W spektaklu występują:
Dama – Edyta Zakrzewska
Nieud – Grzegorz Prokop
Ud – Paweł Wroński

bilet: 10 zł

letni dzien teatr okna 2015 005 letni dzien teatr okna 2015 008 letni dzien teatr okna 2015 016 letni dzien teatr okna 2015 013 letni dzien teatr okna 2015 012