II Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”

4 października 2015 r.
godz. 10.00 - sala widowiskowa
Rejestracja od godz. 9.30

Wydarzeniem tegorocznego Dnia Seniora będzie II Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”, który zaplanowano na 4 października w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Ideą zorganizowania przeglądu artystycznego seniorów zaszczepił nas Chór Gaude Vitae, który regularnie reprezentuje stalowowolskich seniorów na ogólnopolskich festiwalach i konkursach.  Z reguły takie festiwale odbywają się dość daleko nie tylko od Stalowej Woli, ale i od województw południowo – wschodnich. Stąd propozycja organizacji przeglądu w Stalowej Woli, by seniorzy z tej części Polski również mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które integruje środowisko i pomaga animować, kształtować amatorską twórczość artystyczną seniorów.

Przegląd „Bo radość jest w nas” organizowany jest w kategorii Muzyka.

Regulamin można pobrać TU a kartę zgłoszenia TU

Zgłoszenia chórów, zespołów, solistów należy nadsyłać pod adres: przegladstalowawola@gmail.com do 21 września.

Wartym podkreślenia jest zapis w regulaminie Przeglądu, zachęcający do udziału zespoły międzypokoleniowe.

Organizatorzy Przeglądu „Bo radość jest w nas” inspirują się sympatycznym mottem: „Marzenia nie przechodzą na emeryturę”. Taki też właśnie tytuł nosi zbiór opowiadań Jadwigi Szumskiej. Autorka jest neurochirurgiem, profesorem Polskiej Akademii Nauk a aktualnie słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swojemu debiutowi literackiemu nadała tytuł chwytający
w symboliczny sposób możliwość spełnienia siebie w sferach życia, na które dotychczas brakowało czasu: „Marzenia nie przechodzą na emeryturę”.

II Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”

Patronat honorowy:

Przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego – Ryszard Andres

Starosta Stalowowolski – Janusz Zarzeczny

Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli – Rafał Weber

Prezydent Miasta Stalowej Woli – Lucjusz Nadbereżny

Organizatorzy:

Gmina Stalowa Wola

Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli

Chór Gaude Vitae

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stalowej Woli

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Stalowa Wola oraz Powiatu Stalowowolskiego.

HERB_ST_WOLA  Logo Powiat STW