Ach, to ten poniedziałek!

pierwsze wydarzenie w ramach projektu
już 7 września 2015

W minionym sezonie artystycznym „Weekendy teatralne” w Miejskim Domu Kultury często trafiały się w poniedziałki. Od września 2015 roku znaczenie poniedziałków wzrośnie tak, że będzie się mówić: „Ach, to ten poniedziałek”!

Co w takie „achowe poniedziałki” się przydarzy? Będzie teatralnie – filmowo a główny nurt wyznaczy pięć spektakli, które trafią do Stalowej Woli w ramach projektu „Teatr Polska”: „Jasiu albo Polish joke” Teatru Nowego w Zabrzu, „Rewolucja balonowa” Katarzyny Marii Zielińskiej, „Ostatnia miłość” Fundacji Kresy, „A niech to Gęś kopnie” Teatru Animacji w Poznaniu, „Tato” Teatru Bagatela w Krakowie.

Ponadto w poniedziałki aż do połowy grudnia stalowowolskie teatry przypomną swoje aktualne spektakle a kinomaniacy mogą liczyć na serię intrygujących spotkań z gwiazdami kina.

Tak sformatowany emdekowy serial „Ach, to ten poniedziałek” rozpocznie 7 września Teatr Nowy w Zabrzu spektaklem „Jasiu albo Polish joke”.

jasiu_plakat