Pomóż Agnieszce i innym – rejestracja potencjalnych dawców szpiku

20 września 2015
godz. 10:00 - 16:00
Biblioteka Międzyuczelniana

Agnieszka Cichoń ma 33 lata, od urodzenia mieszka w Stalowej Woli. Nie wyobraża sobie innego miejsca do życia, wśród wspaniałej rodziny i przyjaciół. Wraz ze Sławkiem, swoim narzeczonym wychowują syna Sebastiana, który jest radością jej życia. Pasją Agnieszki są kwiaty: „ Opieka nad ogródkiem i kwiatami w mieszkaniu daje mi dużo satysfakcji. Cieszy mnie jak rośliny, o które dbam rosną i pięknie rozkwitają”. Wolne chwile najchętniej spędza ze Sławkiem i Sebastianem. „Spędzamy czas aktywnie – wspólne wyprawy rowerowe, długie spacery, wyjazdy za miasto. W niepogodę oglądamy polskie komedie, które wprowadzają nas w dobry nastrój”. Niestety, u Agnieszki zdiagnozowano ciężki nowotwór krwi. Na szczęście Aga nie traci nadziei: „Moja choroba – ostra białaczka limfo blastyczna jest uleczalna, ale warunkiem jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego ponieważ mój jedyny brat nie może zostać moim Dawcą„– tłumaczy, mocno wierząc, że znajdzie swojego bliźniaka genetycznego, który będzie mógł podarować jej dar nowego życia.
Sławek, narzeczony Agnieszki, zwraca się do Państwa z gorącą prośbą: „Apeluję do Państwa o rejestracje do bazy Dawców szpiku Fundacji DKMS Polska. Dla każdego z Nas oddanie 4 ml krwi to bardzo niewiele, ale dla Agnieszki i innych w podobnej sytuacji co ona, jest to możliwość na znalezienie Dawcy – a w rezultacie jest to szansa na życie, realizacje zamierzonych celów, spełnienie marzeń”.

REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU ODBĘDZIE SIĘ:
Data: 20 września 2015
Godzina: 10:00 – 16:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna
Adres: ul. ks. J. Popiełuszki 10
37-450 Stalowa Wola

Honorowy Patronat nad akcją objął:
Prezydent Miasta Stalowej Woli
Starosta Powiatu Stalowowolskiego

HERB_ST_WOLA         Logo Powiat STW

Dołącz do wydarzenia na facebooku

social-facebook-box-blue-icon