„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!” – koncert patriotyczny w MDK

10 listopada 2015
sala widowiskowa

W przeddzień Święta Niepodległości zespoły artystyczne Miejskiego Domu Kultury wystąpią w koncercie podkreślającym rolę poezji, muzyki w pełnieniu służby wartowniczej u bram naszej Ojczyzny.

Nic, że serce omdlewa,
Trzeba wrogom zaśpiewać,
niech im drogę –
Choć piosnka zagrodzi.

Poeta pisząc te słowa wierzył w moc „Roty” Marii Konopnickiej i Feliksa Nowowiejskiego. Od ponad stu lat pieśń, rozpoczynająca się stanowczym oznajmieniem: „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!”, jest ostoją naszego patriotyzmu.

Nim w finale wspólnie zaśpiewamy „Rotę” w sali widowiskowej MDK, koncert wypełnią:
poezja deklamowana przez aktorów Teatru Okna, tańce narodowe i regionalne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy im. Ignacego Wachowiaka oraz Zespołu Pieśni i Tańca Mali Lasowiacy, piosenki z czasów rodzenia się na nowo naszej niepodległości zaprezentowane przez Chór Lasowiacy.

W koncercie Lasowiacy zatańczą poloneza i mazura po raz pierwszy w nowych kostiumach szlacheckich.

Zapraszamy serdecznie!

„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!” – koncert patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

wystąpią:
aktorzy Teatru Okna