Mistrz i Jego uczniowie

luty - marzec 2016
Galeria TŁO

Zapraszamy do Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury do obejrzenia 3 edycji wystawy „Mistrz i Jego uczniowie”, na której pokażemy prace kolejnego, stalowowolskiego nauczyciela plastyki. Tym razem w naszej galerii gościmy Magdalenę Antonowicz – absolwentkę Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie z dyplomem z grafiki artystycznej uzyskanym w 1991 roku w pracowni prof. Danuty Kołwzan–Nowickiej. Artystka aktualnie zajmuje się malarstwem i rysunkiem, głównie w technice suchego pastelu. Od 1993 roku pracuje jako nauczycielka plastyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli, a od roku 2015 prowadzi zajęcia z przedmiotu terapia zajęciowa w Policealnej Szkole Medycznej „Torus”. Na ekspozycji zobaczymy kilkadziesiąt pasteli Magdy Antonowicz oraz malarstwo i rysunek Bartosza Głaza, Natalii Kostki, Dominiki Łabęckiej, Katarzyny Miękina i Zuzanny Wolak – uczniów Mistrza zaproszonych do współudziału w wystawie.