„Zróbmy sobie wystawę” – rodzinne warsztaty modelarskie (miniatury budowli)

12 - 13 maja 2016 – warsztaty (godz. 17.00-19.00)
14 maja 2016 – wernisaż (godz. 16.30)

„Zróbmy sobie wystawę” – rodzinne warsztaty modelarskie (miniatury budowli) to czas na poznanie tajników powstawania papierowych obiektów architektonicznych. Jak stworzyć trójwymiarową budowlę – piramidę, katedrę. wieżę, zamek? Jak przygotować się do wernisażu w galerii sztuki? Na ten event towarzyszący wystawie prac Zbigniewa Światowca w Galerii „TŁO” złożą się dwa działania – warsztaty rodzinne oraz wystawa prac uczestników warsztatów.

Do udziału w warsztatach zapraszamy dwuosobowe zespoły rodzinne (dziecko od 7 roku życia + mama/ tata/ babcia/ dziadek/ starszy brat/ starsza siostra). Uczestnicy warsztatów pod okiem artysty-plastyka przygotują wystawę oraz wernisaż, na który zaproszą całe rodziny, koleżanki i kolegów. Komisja artystyczna nagrodzi autorów najstaranniej wykonanej miniatury. Każdy zespół zabierze do domu wykonaną przez siebie budowlę.

Warsztaty poprowadzi Zbigniew Światowiec – autor wystaw „Świat zabytków w miniaturze” oraz „Piękna nasza Polska cała – fotografia” prezentowanych w Galerii „TŁO” Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Uczestników warsztatów do wernisażu przygotuje Alicja Czajkowska-Chmielewska –artysta plastyk, koordynator działań Galerii „TŁO”.

Zapisy na warsztaty (do 11.05.2016. godz. 15.00):
e-mail: k.pawlowska@mdkstalowawola.pl
tel. (15) 842 09 50, wewn. 119

Ilość miejsc ograniczona.

12-13.05.2016 – warsztaty (godz. 17.00-19.00)

14.05.2016 – wernisaż (godz. 16.30)

I i II hol MDK

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.