[TEATR POLSKA] „Obcy z Mons” – Teatr Ad Spectatores // Wrocław

17 października 2016
sala widowiskowa

Podczas I Wojny Światowej doszło do bardzo zagadkowej bitwy pod belgijskim miastem Mons. Przeważające siły niemieckie zostały pokonane przez nielicznych Anglików. Legenda głosi, że stało się tak za sprawą boskiej interwencji. Byli i tacy, którzy podejrzewali, że Brytyjczykom pomogli kosmici. Obcy z Mons to luźna opowieść o tej tajemniczej bitwie. Opowieść zrealizowana niezwykłą techniką, bowiem aktorzy zamiast stać leżą wraz ze scenografią na podłodze. Bohaterów spektaklu filmuje kamera zawieszona na suficie, z której obraz wyświetlany jest na ekranie tworząc na żywo komediowy, niemy film w stylu Charliego Chaplina. Obcy z Mons to kino w teatrze. To niezwykła zabawa ale i historia I Wojny Światowej w pigułce.

bilety 30 zł / 15 zł

scenariusz i reżyseria: Maciej Masztalski

scenografia i kostiumy: Ewa Beata Wodecka

obraz: Edgar de Poray