Seans Pod Palmą – listopad 2016

Seanse Pod Palmą To propozycja kina alternatywnego ciesząca się dużym powodzeniem widzów od chwili jej debiutu jesienią 2007 roku. Początkowo, starając się o zgodność z nazwą, były to pokazy filmów egzotycznych (w tym produkcji z Bollywood), które adresowane do studentów i młodzieży szkolnej, miały wnosić odrobinę słońca i radości w długie jesienno-zimowe wieczory. Z czasem program wtorkowych projekcji o godzinie 20 ewoluował w kierunku kina klasycznego oraz filmów ambitnych. Od 2011 roku organizowane są pokazy w ramach Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych – Short Waves. Od początku swojej działalności „Seans pod Palmą” tworzy wizerunek kina otwartego na propozycje widza.

Atrakcyjne ceny biletów: 10 zł – bilety normalne, 5 zł – bilety ulgowe: przysługują uczniom, studentom, rencistom, emerytom, osobom bezrobotnym


8.11.2016
godz.20.00

„Ja, Daniel Blake”
reż. Ken Loach

Złota Palma w Cannes 2016 – najlepszy film

Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

ja-daniel-blake


15.11.2016
godz.20.00

„Zagubieni”
reż. Petr Zelenka

Petr Zelenka, jeden z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów, powraca po 6 latach przerwy z komedią „Zagubieni”. Nowy film twórcy „Roku diabła”, „Guzikowców”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” i „Braci Karamazow” to pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra na czeski kompleks „nieuczestniczenia we własnej historii”.

Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i  Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

zagubieni


22.11.2016
godz. 20.00

„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”
reż. Paweł Łoziński

Filmowa propozycja widzów

 Paweł Łoziński ponownie odsłania intymne relacje rodzinne. Co kryje się pod słowem „miłość”? Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym – doświadczonym terapeutą profesorem Bogdanem de Barbaro.

Ekstremalnie bliskie kadry (niezwykłe zdjęcia Kacpra Lisowskiego) wyłapują każdą emocję na twarzach kobiet. Jako widzowie jesteśmy świadkami napięć, łez, żalu i frustracji. Podglądamy sesje na przestrzeni kilku miesięcy i widzimy, jak ewoluuje relacja matki i córki. Ale przecież to, co dzieje się za drzwiami gabinetu, powinno być owiane tajemnicą zawodową. Jak udało się Pawłowi Łozińskiemu złamać tę żelazną zasadę?

Srebrny Lajkonik dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego // Krakowski Festiwal Filmowy 2016

nawet-nie-wiesz-jak-bardzo-cie-kocham


29.11.2016
godz. 20.00

„The Rolling Stones Olé Olé Olé!”
reż. Paul Dugdale

To jest muzyczno-filmowa petarda, wypełniona rockendrollem i najbardziej wielbionymi utworami The Rolling Stones! Wchodzimy też za kulisy tej historycznej trasy – reżyserowi bezbłędnie udało się uchwycić Stonesów poza sceną, gdy są po prostu sobą. Wszystko dopełnia oczywiście muzyka – blisko połowa filmu to wykonane na żywo utwory rejestrowane podczas całej trasy po Ameryce Południowej, m.in: Start me up, Paint it black, Wild Horses, Sympathy for the devil i niezapomniane Saticfaction! Zwieńczeniem całej trasy jest historyczny występ Stonesów w Hawanie, w którym udział wzięło 1 200 000 osób!

rolling-stones-ole-ole-ole



Mapa Dojazdu

Napisz do nas



Przepisz kod antyspamowy: captcha