Zatrzymane w czasie. Drewniane miasteczka – wystawa Mariusza Bajka

Od 30 października 2016
Galeria TŁO

Mariusz Bajek – stalowowolski rysownik i regionalista, autor cyklicznego programu „Rozkochać w swej ziemi” w regionalnej telewizji STELLA TVK. Zamiłowania artystyczne wyniósł z rodzinnego domu, gdzie podziwiał talent swojego ojca. W swojej twórczości przedstawia głównie przydrożne krzyże, kapliczki, cerkwie i kościoły oraz zanikającą architekturę małych miasteczek i wsi. Można powiedzieć, że w swoich pracach zatrzymuje czas. Ukazuje odchodzącą starą architekturę, tak mocno wpisaną w naszą tradycję i bliską sercom każdego z nas. Jego rysunki powstają podczas wspólnych wędrówek z żoną Zofią Życzyńską – Bajek. Mariusz Bajek utrwala obiekty ołówkiem na papierze, a jego żona opatruje je tekstem – w ten sposób powstało już kilka albumów i wiele wystaw prezentowanych w kraju i za granicą. Zofia i Mariusz Bajkowie są laureatami kilku nagród, które otrzymali za wspólną twórczość artystyczną.

Rysunek1