Klub Aktywnego Seniora

MDK jest miejscem przyjaznym seniorom. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i absolwenci znajdują tu możliwości aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta,  mogą twórczo spędzać wolny czas i wzbogacać swoją osobowość, rozwijać własne pasje, uwrażliwiać się na innych oraz promować regionalne partnerstwo na rzecz aktywnego starzenia się.

W 2015 roku, wyniku udziału w projekcie „UTW dla społeczności” powstała sekcja wolontariatu, czyli tzw. Klub Aktywnego Seniora. Chcemy przełamywać pasywność osób starszych, budować grupę wsparcia i zachęcać seniorów do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Wartością jest bycie razem, wspólne działanie, skąd można czerpać radość i satysfakcję. Członkowie klubu wychodzą z założenia, że każdy wiek jest dobry, by być aktywnym. Warto robić coś, co daje nam radość, zwiększa aktywność fizyczną i intelektualną, a wspólnie spędzony czas pozostawia miłe wspomnienia.

Zapraszamy studentów UTW (i absolwentów również) na spotkania, o których będziemy informować na bieżąco w zakładce “Klub Aktywnego Seniora”.

Najbliższe spotkanie informacyjno-organizacyjne odbędzie się 8 grudnia br. (drugi czwartek) o godz. 10.00 w sali kameralnej MDK na I piętrze. Wcześniej – 2 grudnia ok. godz. 10.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy ubieraniu choinki na holu w MDK, a 7 grudnia o godz. 13.30 w sali 105 robimy stroiki na świąteczne dekoracje (materiały własne).

UTW to nie tylko wykłady, szukamy ludzi z pasją, aby żyć na nowo. Pasja – to coś, co jest nam bliskie, co pcha nas do działania, do życia, do istnienia… Człowiek rzuca wszystko, by pójść za tym silnym impulsem.

Czy nie na Ciebie czekamy?