Spotkanie organizacyjne Klubu Aktywnego Seniora

Spotkanie organizacyjne
Sala kameralna MDK
8 grudnia godz. 10.00

Zapraszamy studentów UTW (i absolwentów również) na spotkanie informacyjno-organizacyjne Klubu Aktywnego Seniora, które odbędzie się 8 grudnia br. (czwartek) o godz. 10.00 w sali kameralnej MDK na I piętrze.

MDK jest miejscem przyjaznym seniorom. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i absolwenci znajdują tu możliwości aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta,  mogą twórczo spędzać wolny czas i wzbogacać swoją osobowość, rozwijać własne pasje, uwrażliwiać się na innych oraz promować regionalne partnerstwo na rzecz aktywnego starzenia się.

W 2015 roku, w wyniku udziału w projekcie „UTW dla społeczności” powstała sekcja wolontariatu, czyli tzw. Klub Aktywnego Seniora. Chcemy przełamywać pasywność osób starszych, budować grupę wsparcia i zachęcać seniorów do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Wartością jest bycie razem, wspólne działanie, skąd można czerpać radość i satysfakcję. Członkowie klubu wychodzą z założenia, że każdy wiek jest dobry, by być aktywnym. Warto robić coś, co daje nam radość, zwiększa aktywność fizyczną i intelektualną, a wspólnie spędzony czas pozostawia miłe wspomnienia.