Ubieramy choinkę! – (foto)relacja z wydarzenia

Hall MDK
2 grudnia, godz. 10.00

Uwaga Seniorzy! Zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia! Z tej okazji zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do pomocy przy ubieraniu choinki w hallu  MDK. Spotkajmy się 2 grudnia o godz. 10.00 w MDK. Ozdoby choinkowe mamy już przygotowane, potrzebujemy jedynie Waszej pomocy i obecności. Do zobaczenia!

ZIELONA PIĘKNOŚĆ już stoi

W piątkowe przedpołudnie, tradycyjnie w drugim holu MDK, stanęła już choinka – nieodłączna ozdoba świąt Bożego Narodzenia. Bez choinki nie wyobrażamy sobie świętowania… Jest ona ważnym symbolem, a dzięki niej MDK nabrał już świątecznej magii.  Grupa seniorek, pod kierunkiem pani Danuty Cebuli, wykonała na warsztatach sztuki użytkowej piękne ozdoby choinkowe, które zawisły na drzewku. Są to papierowe gwiazdki, aniołki, śnieżynki, kule, ptaszki, dzwoneczki, bombki z nici i inne ozdóbki zrobione też  szydełkiem, a wszystko w białej tonacji. Choinka była ubierana pod okiem pań plastyczek z MDK. Pani Irena na samym szczycie „posadziła” anioła, który, w symbolice ozdób, będzie opiekował się Domem Kultury, a wiszące, liczne dzwoneczki mają oznaczać dobre nowiny i radosne wydarzenia, które będą się dziać w centrum kultury.

mdk-2-12-16-1

mdk-2-12-16-12