Wigilia Jastkowicka w MDK

19 grudnia 2016

Na tradycyjną Wigilię Jastkowicką, przygotowaną przez Zespół Ludowy „Jastkowianie”, zapraszamy 19 grudnia do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Wigilijne zwyczaje i przesądy przedstawione przez „Jastkowian” oraz degustacja dań charakterystycznych dla jastkowickiego pośnika wprowadzą nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabraknie kolęd i życzeń świątecznych od sąsiadów zza Sanu.

To kolejna tradycyjna Wigilia w MDK. We wcześniejszych latach zespoły obrzędowe z Baranowa Sandomierskiego, Grębowa I Bojanowa zapoznawały stalowowolan ze swoimi wigilijnymi tradycjami. Ubiegłoroczna Wigilia Bojanowska rozpoczęła projekt, który MDK realizuje przy wsparciu Powiatu Stalowowolskiego, polegający na zebraniu od najstarszych mieszkańców gmin naszego regionu wspomnień dotyczących przebiegu Wigilii w ich domach. Wspomnienia zebrane w wydawnictwie, które ukaże się po zorganizowaniu Wigilii we wszystkich gminach, ocalą od zapomnienia regionalne tradycje związane z tym szczególnym dniem. Prawdopodobnie Wigilie w każdej gminie posiadają swoją odrębną specyfikę, coś co wynika z ich własnej historii i nie jest znane w innych miejscowościach.

W najbliższy poniedziałek Wigilia z Jastkowic – miejscowości, której historia rozpoczęła się w XIV wieku.

Zaproszenia do odbioru w Dziale Marketingu MDK (pokój naprzeciwko sekretariatu)

wigilia-jastkowicka-zapro-02-mdk-small

Projekt został dofinansowany z budżetu Powiatu Stalowowolskiego