Teatr Tańca

Teatr Tańca to nowo rozwijająca się grupa taneczna działająca od 2016 roku w Miejskim Domu Kultury. Uczestniczą w niej dzieci powyżej 9 roku życia.Zajęcia skierowane są głównie dla osób posiadających poczucie rytmu i słuch. We wrześniu, odbywają się przesłuchania w łatwej formie ruchowej sprawdzające predyspozycje uczestnika.

Zajęcia baletowe z elementami modernu mają na celu nauczyć dziecka wrażliwości estetycznej i muzycznej, a także wprowadzić do świata tańca powiązanego z teatrem ruchu.Uczniowie podczas lekcji poznają podstawy tańca klasycznego, współczesngo, improwizacji ruchowej,rytmiki, pantomimy i zadań aktorskich. Poza tym,na balecie dziecko wykonuje ćwiczenia rozciągające, akrobatyczne i wzmacniające mięśnie, dzięki którym rozwija swoją koordynacje ruchową i kooryguje wady postawy.
Zajęcia pomagają wyrobić u dziecka samodyscyplinę, zręczność, płynność ruchów i wdzięk. Zadania aktorskie i choreografię pokonują u uczestnika nieśmiałość, rozwijają kreatywność i nabywają pewności siebie.
Choreografem grupy baletowej jest Sylwia Świątek. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi : wydział Wokalno-Aktorski, kierunek: Musical i choreografia, specjalizacja: Choreografia i techniki tańca. Na studiach rozwinęła swoje umiejętności choreograficzne, tworzenia ruchu scenicznego i spektakli tanecznych w teatrach. Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych. Ukończyła w Krakowie Szkołe Aktorską SPOT – dyplomowana aktorka oraz z wyróżnieniem Szkołę Choreografii jako choreograf instruktor tańca współczesnego. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli w klasie fortepianu.
Pracowała w Teatrze Figur w Krakowie tańcząc na scenach nie tylko w Polsce, ale także z zagranicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Czechach, na Łotwie, we Włoszech.
Miała okazje występować w Operze Krakowskiej, Teatrze Ludowym, Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Nowohuckim Centrum Kultury, Kino „Wrzos”, Teatrze Praska 52 w Krakowie czy w Sali koncertowej w Łodzi. Poza tym, brała udział w różnych projektach ruchowych.
Uczyła się u osób posiadających ogromne doświadczenie w zakresie tańca i aktorstwa. Jej nauczycielami byli m.in. Tomasz Gołębiowski, Jacek Owczarek, Iwona Olszowska, Anna Wierzgacz-Wytych, Witold Jurewicz, Leszek Bzdyl, Katarzyna Skawińska, Krzysztof Skolimowski, Anna Krzemińska, Justyna Kaczmarska. Swoje umiejętności taneczne rozwija na warsztatach tanecznych, w Centrum Kultury w Lublinie i na zajęciach Breakdance Kamila Żurawskiego.