Uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

23 października 2017

23 października 2017 roku o godzinie 14.00 rozpocznie się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W programie:
  • Wystąpienie Dyrektora MDK
  • Immatrykulacja
  • „Odrodzenie miejskie w Europie. Przykłady miast post-przemysłowych” – wykład poprowadzi dr. hab. Paweł Kubicki – Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • „NA TWARZ” – spektakl na podstawie tekstów Juliana Tuwima zrealizowany przez słuchaczy UTW  / 18.00 / sala kameralna

Dr hab. Paweł Kubicki, socjolog i antropolog kultury, adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ. Specjalizuje się w badaniu tożsamości miast i społeczności lokalnych. Autor między innymi książek: Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości (2010), Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia miejska z perspektywy długiego trwania (2016) oraz współautor książki Efekt ESK. Jak konkurs na Europejską Stolicę Kultury zmienił polskie miasta (2017). Publikował w wielu czasopismach naukowych, między innymi w: „Polish Sociological Review”, „Colloquia. Journal of Central European History”, „Studia Socjologiczne”, „Politeja”, „Pogranicze. Studia Społeczne”, Jagiellońskie Forum Europejskie”. Członek wielu krajowych i międzynarodowych zespołów badawczych.