Wykład otwarty #1 – “Odrodzenie miejskie w Europie. Przykłady miast post-przemysłowych” dr hab. Paweł Kubicki (UJ)

23 października 2017
sala widowiskowa / wstęp wolny

Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zapraszają na wykład: “Odrodzenie miejskie w Europie. Przykłady miast post-przemysłowych”

Dr hab. Paweł Kubicki, socjolog i antropolog kultury, adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ. Specjalizuje się w badaniu tożsamości miast i społeczności lokalnych. Autor między innymi książek: Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości (2010), Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia miejska z perspektywy długiego trwania (2016) oraz współautor książki Efekt ESK. Jak konkurs na Europejską Stolicę Kultury zmienił polskie miasta (2017). Publikował w wielu czasopismach naukowych, między innymi w: „Polish Sociological Review”, „Colloquia. Journal of Central European History”, „Studia Socjologiczne”, „Politeja”, „Pogranicze. Studia Społeczne”, Jagiellońskie Forum Europejskie”. Członek wielu krajowych i międzynarodowych zespołów badawczych.