Spektakl Teatru Młodzieżowego “Szósty Akt – “Dziady. Impresja”

3 listopada 2017
wstęp wolny

Gimnazjum i Liceum Katolickie w Stalowej Woli oraz Teatr Młodzieżowy “Szósty Akt” zapraszają na spektakl “Dziady. Impresja”.

Scenariusz spektaklu jest autorską kompozycją, składającą się z fragmentów II, IV i III części Dziadów Adama Mickiewicza. Wątki zostały dobrane w taki sposób, żeby harmonijnie (choć niejednokrotnie zaskakująco) się przenikały, korespondowały ze sobą, wchodziły w nieustanny dialog, tworząc aurę niesamowitości, tajemnicy i grozy, rozbijaną czasami kontrapunktowo elementami humoru i groteski. Scenografia utrzymana jest w stylu minimalistycznym, jej centralnym elementem jest krzyż, którego symbolika zmienia się w zależności od kontekstu odgrywanej sceny. Kostiumy zostały uwspółcześnione dla podkreślenia uniwersalności tematyki Dziadów, ale również po to, aby ułatwić widzowi „wejście” w świat przedstawiony i współodczuwanie z aktorami pojawiających się na scenie emocji, tworzących tytułową impresję – niezapomniane teatralne wrażenie przebywania na pograniczu dwóch światów.

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Wołoszyn

wstęp wolny