Zimowe Warsztaty Muzyczne 2018 – gramy dla Wiktorii!

Jeszcze nie przebrzmiały dźwięki koncertów, które uczestnicy Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych wykonali na finał warsztatów oraz na obchodach Jubileuszu 80-lecia Powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego a już ruszają zapisy na zimową edycję. Jeśli nie macie jeszcze planów na ferie, lub – co lepsze – uwzględniliście znowu warsztaty w swoich planach – pobierzcie kartę zgłoszenia i spędźmy wspólnie cztery, pracowite dni pod okiem zawodowej kadry instruktorskiej, pracującej pod kierownictwem Marka Radulego – cenionego gitarzysty i pedagoga.

Koncert finałowy Zimowych Warsztatów Muzycznych MDK będzie miał tym razem specjalny, pomocowy charakter. Dedykujemy go poszkodowanej w dramatycznych wydarzeniach w galerii „Vivo” mieszkance Stalowej Woli – Wiktorii, która po bezsensownym ataku nożownika doznała uszkodzenia rdzenia kręgowego i straciła czucie w nogach. Wiktoria związana była z Teatrem JakSięPatrzy Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, stąd społeczność MDK, pracownicy i sympatycy chcą pomóc Jej zebrać fundusze na rehabilitację i powrót do sprawności. Liczymy, że nasza Publiczność włączy się w pomoc a koncert finałowy będzie jedynie świetnym pretekstem do zbiórki funduszy.

Nowa klasa instrumentalna!

Nowością podczas zimowej edycji warsztatów będą zapisy do klasy harmonijki ustnej, która w naszym mieście ma spore grono wielbicieli, głównie za sprawą animatorów tego instrumentu w osobach Mirosława i Marcina Dyjaków. Panowie zgodzili się poprowadzić zajęcia dla początkujących, i tych nieco bardziej zaawansowanych. Cieszymy się, że nasza oferta się poszerza; pozwoli to otworzyć się na nowy repertuar i wzbogacić warsztatowe instrumentarium i brzmienia. Liczymy, że harmonijka ustna na stałe zagości podczas obu edycji warsztatów muzycznych w MDK.

Zimowe Warsztaty Muzyczne w MDK

Termin:

5 – 8.02.2018 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy przyjmowane są tylko drogą elektroniczną do dnia 31 stycznia 2018 roku, po wypełnieniu karty zgłoszenia i odesłaniu na adres

warsztatywmdk@gmail.com

Karta zgłoszenia do pobrania tu:

POBIERZ

W poszczególnych klasach obowiązują limity przyjęć – decyduje kolejność zgłoszeń. Po wyczerpaniu limitu listy są zamykane i publikowane na stronie MDK.  Zgłosić się można tylko do jednej z klas! Maksymalnie możemy przyjąć:

klasa wokalu (Ola Królik / Ewa Niewdana – Hady) – 50 osób
klasa gitary (Dawid Lewandowski) – 30 osób
klasa instrumentów klawiszowych (Marcin A. Steczkowski) – 10 osób
klasa gitary basowej  – (Marcin Jadach) – 10 osób
klasa perkusji – (Grzegorz Grzyb) – 10 osób
klasa saksofonu (Mariusz Godzina) – 10 osób
klasa harmonijki ustnej (Mirosław Dyjak / Marcin Dyjak) – 10 osób

Gość specjalny warsztatów – Jacek Królik (master class z gitarzystami we wtorek 9.02.2018 r.)

Akompaniator klas wokalnych i szef zespołu akompaniującego wokalistom – Marcin Maziarz

Kadra wspomagająca – Karol Godek, Dawid Kosakowski, Mateusz Gębski

Opiekunem warsztatów z ramienia MDK jest Rafał Latawiec – tel. 15 842 09 50 w. 126

Spotkanie organizacyjne

Odbędzie się ono bezpośrednio przed zajęciami 5 lutego 2018 r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej MDK, prosimy o punktualność. Sale będą dostępne dla Was od godz. 10.00 w celu zainstalowania niezbędnego wyposażenia (wzmacniacze, instrumenty, itp.).

Rozkład sal dla poszczególnych grup jest następujący:

Gitarzyści – sala baletowa II piętro – lewe skrzydło MDK
Wokaliści – sale chóralne I piętro prawe skrzydło MDK
Perkusiści – piwnica  – prawe skrzydło MDK
Saksofoniści – garderoba za sceną MDK
Pianiści – sala baletowa II piętro MDK – prawe skrzydło MDK
Basiści – sala UTW – II piętro – lewe skrzydło MDK
Harmonijkarze – sala kameralna MDK – I piętro

Godziny rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych zajęć

oraz przerwa obiadowa – zostaną ustalone  zaraz po spotkaniu organizacyjnym na pierwszych zajęciach. Po zakończeniu zajęć w sali perkusistów będzie można pograć i pośpiewać ze sobą w różnych składach i konfiguracjach – najpóźniej do godz. 21.30 (o tej porze należy opuścić salę). Wszyscy instrumentaliści przynoszą ze sobą własne instrumenty! oraz piece i niezbędne okablowanie (w przypadku gitarzystów i basistów) a perkusiści – pałki. Klawiszowcy prócz instrumentu – dodatkowo słuchawki.

Osoby małoletnie

prosimy przyprowadzać do MDK i odbierać z zajęć. Sale będą do Waszej dyspozycji i można w nich przebywać cały czas, prosimy jednak dbać o czystość i porządek w swoim otoczeniu oraz zwracać uwagę na osoby postronne – by nie wydarzyła się np kradzież. Żadna z sal nie może zostać otwarta i bez opieki, z uwagi na pozostawione instrumenty i sprzęt uczestników oraz MDK. Wychodząc – ostatnia osoba powinna zgłosić to portierowi, który zamknie salę.

Dobroczynny koncert finałowy w sali widowiskowej MDK.

Próby rozpoczną się od godz. 14.00 i potrwają do 17.00 (kolejność prób ustalimy podczas warsztatów z instruktorami). Koncert finałowy rozpocznie się o godz. 18.00, będzie można wówczas zaprezentować to, nad czym pracowaliście podczas warsztatów. Już dziś zaproście swoje rodziny i przyjaciół na ten  wieczór, który możemy wszyscy uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym! Gramy dla Wiktorii i zbieramy fundusze na Jej rehabilitację. Trzeba wtedy być razem i czynić dobro.

Serdecznie dziękujemy za fundusze na organizację zimowej edycji warsztatów, które kolejny raz wsparło Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli oraz Gmina Stalowa Wola

pol_powiat_stalowowolski_coa-svg

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

HERB_ST_WOLA

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Stalowa Wola