Mirek Iskra – Czekając na słońce [wystawa]

Galeria TŁO
luty - marzec 2018

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie wystawy fotograficznej autorstwa Mirka Iskry pochodzącego ze Stalowej Woli.

Mirek Iskra urodził się w Stalowej Woli w 1981 r. Obecnie działa w obszarze różnorodnych form artystycznych, od klasycznego malarstwa po grafikę komputerową i działania w kręgu nowych mediów. Natomiast samą przygodę z fotografią zaczął w 2012 roku.
Porusza się w nurcie dark surrealizmu, a jego prace cechują się dużym ładunkiem emocjonalnym.
W 2015 roku miała miejsce jego pierwsza indywidualna wystawa ,,Inne Światy” (Kraków, Stopklatka) na której przedstawił 25 prac z trzech cyklów tematycznych: Zwierzęta domowe, Jestem byłem, będę, oraz cykl Brzydkie kaczątko. Ponadto uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych (Rzeszów, Częstochowa, Katowice). Jest laureatem prestiżowego międzynarodowego konkursu fotokreacji Cyberfoto 2017, gdzie został wyróżniony za cykl prac Przyszłość, przeszłość, teraźniejszość.
W swoich grafikach stara się ukazać kruchość życia codziennego, przemijanie oraz duchową stronę ludzkiej natury która w czasach konsumpcjonizmu została wyparta przez materialny obraz rzeczywistości.

Prace autora można również zobaczyć na jego profilu Mirekis – fotografia artystyczna