Walk Away & Eric Marienthal koncert

7 grudnia 2015
godz. 19.00
sala widowiskowa

Jubileusz z gwiazdą!

Zespół Walk Away świętuje swoje 30-lecie koncertując po całej Polsce. Do Stalowej Woli zawita 7 grudnia wraz z gwiazdą światowego formatu – saksofonistą Erickiem Marienthalem.

Eric Marienthal jako muzyk Chick Corea Electrick Band jest dwukrotnym zdobywcą Grammy Awards. W swojej karierze miał okazję współpracować z takimi artystami jak: Elton John, Barbara Streisand, Billy Joel, Stevie Wonder, Dionne Warwick, Burt Bacharach, The Yellowjackets, B.B. King, Oliwia Newton – John i wielu innymi…

Bilety: 30 / 20 zł*
(* bilet ulgowy: uczniowie, studenci, emeryci, renciści, słuchacze UTW, członkowie USL, karta Aktywni 60+, Karta Dużej Rodziny)

Obrazek 14


 

TRZY DEKADY WALK AWAY/ Bogdan Chmura

Rok 1985 – Krzysztof Zawadzki, Adam Wendt, Bernard Maseli, Zbigniew Jakubek i Jacek Niedziela studiują na tej samej uczelni, mieszkają w jednym akademiku. Zawadzki ma pomysł na zespół, zaprasza kolegów na pierwszą przymiarkę. Zaiskrzyło – po trzech miesiącach prób są gotowi na podbój świata. Idą jak burza – wygrywają konkursy Jazzu Nad Odrą i Pomorskiej Jesieni Jazzowej, występują na Jamboree, intensywnie koncertują, lądują na topie ankiety Jazz Top „Jazz Forum” w kategorii „Nowa Nadzieja”, a przez całą swoją działalność siedemnaście razy uznawani są w ankiecie jako najlepszy zespół jazzu elektrycznego. W 1986 nagrywają debiutancki krążek „Penelopa”; z zespołu odchodzi Niedziela, zastępuje go Zbigniew Wrombel, nagrywają album „Walk Away”. Kolejna zmiana basisty – w 1987 miejsce Wrombla zajmuje Paweł Mąciwoda. W 1989 znów grają na Jamboree; koncert zostaje zarejestrowany i wydany na płycie „Walk Away Live”. 1988 to początek współpracy z Urszulą Dudziak (która potrwa do 1995). Koncertują „do utraty tchu”, wkrótce ukazuje się ich wspólny album „Magic Lady”. Zespół robi furorę w Europie, gra supporty przed koncertami Milesa Davisa. W 1991 odchodzi Mąciwoda, zastępuje go Marek Błaszczyk; 1992 przynosi album „Help Yourself”, z gościnnym udziałem gitarzysty Grzegorza Skawińskiego. W 1993 grają na Jamboree z Ewą Bem, a w 1995 z Frankiem Gambale. W tym samym roku Błaszczyka podmienia Tomasz Grabowy, który gra do dziś. Pierwszą dekadę działalności Walk Away podsumowuje albumem „F/X”; w nagraniu biorą udział światowe gwiazdy: Eric Marienthal, Mike Stern, Mino Cinelu, Urszula Dudziak. Podczas trasy jubileuszowej zespołowi towarzyszą Marienthal i Dave Fiuczyński – plonem koncertów jest krążek „Walking Around”. W 1996 odchodzą Maseli i Jakubek – Walk Away działa teraz jako kwartet z Januszem Skowronem na klawiszach.
W rok później ruszają w trasę z Randym Breckerem i nagrywają „Changes”. 1998 koncertują z saksofonistą Billem Evansem i gitarzystą Deanem Brownem, rejestrują materiał na płytę „Night Life”. W 2000 znów grają z Marienthalem i Brownem, powstaje album „Double Walk”; grupę opuszcza Skowron, wraca Bernard Maseli. Pojawia się saksofonista Marek Podkowa – w zespole zabawi przez rok. W 2004 powraca kolejny „syn marnotrawny” – Adam Wendt; zespół, wspólnie z Billem Evansem, Miki Birtą i Steve`em Loganem, nagrywa płytę „Zariba”. W 2010 następuje reaktywacja starego składu (Zawadzki, Maseli, Grabowy, Wendt, Jakubek), który nie zmienia się do dziś.

Trzy dekady Walk Away to niekończąca się opowieść, pasmo przygód, sukcesów, grania z najlepszymi. Część tamtej atmosfery i dźwięków oddają utwory zamieszczone na płycie „The Best Of”, która stanowi kompilację nagrań z jedenastu albumów zarejestrowanych przez zespół na przestrzeni 30 lat.

 Obrazek



Mapa Dojazdu

Napisz do nas



Przepisz kod antyspamowy: captcha