„Chłopcy” – spektakl ATD im. J. Żmudy

„Chłopcy” to najsłynniejsza i najczęściej wystawiana sztuka Stanisława Grochowiaka. Jej bohaterami są staruszkowie z domu starców; schorowani, samotni i traktowani przez opresyjne społeczeństwo jak dzieci. Jednak oni mają w sobie dużo żywotności i próbują przekuć swoją słabość w siłę. Stają się anarchicznymi „chłopcami”, którzy w karnawałowym żywiole zabawy wywracają na opak porządek rzeczywistości. Tworzą własny fikcyjny świat, gdzie to oni narzucają prawa – nie są już ludźmi zepchniętymi na margines, ale wtajemniczonymi „spiskowcami”.  Przez liczne błazeństwa próbują stawić opór bezwzględnemu światu i oddalić widmo nieuchronnej śmierci. Dlatego afirmują życie, wolność i cieszą się każdą chwilą. Są jednak „harcerskie” zasady, które szczególnie pielęgnują: sprawiedliwość, lojalność, odwaga i solidarność.

Występują: Leszek Baran , Małgorzata Grudzień, Edward Kotłowski, Ewa Krukowska, Maria Łojek, Anna Płecha,  Elżbieta Pikus, Marian Pomykała, Andrzej Sudoł, Lila Wojciak Reżyseria i opracowanie tekstu: Aneta Adamska, Maciej Szukała

„Chłopcy”, S. Grochowiak, Amatorski Teatr Dramatyczny im. J. Żmudy

Bilet: 10 zł