Koncert dla Alicji

Społeczności, z którymi Alicja Czajkowska – Chmielewska współpracuje, zawarły koalicję w celu zorganizowania koncertu charytatywnego dla zmagającej się z ciężką chorobą nowotworową artystki. Współpracownicy, wychowankowie, zespoły artystyczne z Miejskiego Domu Kultury i Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, Niżańskiego Centrum Kultury oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli i Towarzystwa Muzycznego “Pod Papugami” zapraszają 16 marca na „Koncert dla Alicji”.
Koncertowi towarzyszyć będzie „Galeria pod filarami” ze sprzedażą obrazów z kolekcji MDK oraz przekazanych przez wychowanków Alicji Czajkowskiej – Chmielewskiej.
Całkowity dochód z koncertu i ze sprzedaży obrazów przekazany zostanie na konto: 60 2030 0045 1110 0000 0237 0190. Tam też można dokonywać dobrowolnych wpłat, dodając na przelewie dopisek: „Dla Alicji”.

Partnerem wspierającym zbiórkę funduszy jest Stowarzyszenie „Dobro powraca”.

Uruchamiamy także oficjalną stronę wydarzenia koncertu na Facebooku, gdzie będą pojawiać się na bieżąco informacje o wszelkiego rodzaju akcjach pomagających w zebraniu środków na leczenie Alicji.
Album z reprodukcjami obrazów można oglądać poniżej. W celu zakupu, rezerwacji obrazów prosimy o kontakt (od poniedziałku) z biurem organizacyjnym – tel. 15 842 09 50 w. 135.

Alicja Czajkowska – Chmielewska urodzona w Zamościu, tam ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1981 – 1988 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni litografii pod kierunkiem prof. Romana Żygulskiego i z grafiki projektowej w pracowni projektowania graficznego pod kierunkiem prof. Witolda Skulicza. W roku 2006, także na ASP, ukończyła z wyróżnieniem studia pedagogiczne w zakresie edukacji plastycznej. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki.
Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych.
Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, ilustracją książkową i projektowaniem graficznym. Tworzy niepowtarzalne projekty korzystając z własnego, dojrzałego, oryginalnego języka artystycznego.
Od lat współpracuje z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, gdzie aranżowała wiele wystaw, w tym ekspozycję stałą. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestniczką ponad stu wystaw zbiorowych. Wraz z czołówką polskich artystów zasiada w jury dorocznego Międzynarodowego Konkursu “Autoportret” organizowanego przez MR.
Zajmuje się także twórczością dzieci i młodzieży oraz seniorów. Aktualnie prowadzi zajęcia plastyczne w Miejskim Domu Kultury.
Animatorka życia artystycznego w Stalowej Woli, jest kustoszem Galerii “Tło” MDK w Stalowej Woli.
Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w Polsce, Niemczech, USA, Finlandii, Belgii i Austrii.
Alicja Czajkowska – Chmielewska jest autorką projektu statuetki nagrody „Gałązka sosny”.