“Letni dzień” Sławomira Mrożka w Teatrze “OKNA”

Teatr OKNA zaprasza na premierę dramatu „Letni dzień” Sławomira Mrożka. Jest to sztuka zarówno o umieraniu skutecznym, jak i o nieskuteczności umierania, śmieszności umierania, a także śmieszności trzymania się życia. Czas tu jakby się zatrzymał, liczą się tylko namiętności miotające bohaterami i skomplikowane formy gry międzyludzkiej. „Letni dzień” jest najintymniej ludzki, daleki od schematów i szufladek, w które Mrożka krytyka wtłacza tak chętnie. Autor patrzy na swoich bohaterów okiem mędrca rozumiejącego i współczującego. A świat nasz jest tak urządzony, że bogaci wygrywają z biednymi, cynicy z wyznawcami serca, pewni siebie z niepewnymi niczego. Więcej. Ci bogatsi, pewniejsi i cyniczni, z zachowaniem wszelkich manier będą się tylko przyglądać, jak ich naiwni, dobroduszni i łatwowierni współbratymcy ziemskiego żywota będą szli na dno. W „Letnim dniu” – dosłownie.

W spektaklu występują:

Dama – Edyta Zakrzewska

Nieud – Grzegorz Prokop

Ud – Paweł Wroński

Reżyseria – Marek Woynarowski

Scenografia – Lidia Biernat

Kostiumy – Barbara Szeliga, Wiesława Matosz, Ewa Kusińska

Światło – Wojciech Wołoszyn

Dźwięk – Jarosław Surdyka

Premierę „Letniego dnia” twórcy spektaklu dedykują pamięci

Konrada Grzegorza Czuby – aktora Teatru OKNA

28 VI, godz. 20.30, scena kameralna, premiera za zaproszeniami

12 VII, godz. 19.00, scena kameralna, bilet 10 zł.