Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 w Stalowej Woli

Halina Mlynkova, Marika, Kasia Malejonek, Lilu, Mona oraz Zespół Dziewczyny (Ola Nowak i Ania Szafraniec) – czyli „Panny Wyklęte”. Artystki u boku Maleo Reggae Rockers wystąpią już w najbliższą sobotę 3 marca 2018 roku na stalowowolskiej scenie. Koncert odbędzie się w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wstęp wolny!

„Panny Wyklęte” wystąpią na scenie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli o godzinie 16.30, tuż po oficjalnych uroczystościach wojskowych. Początkowo koncert miał się odbyć na scenie ustawionej na Placu Piłsudskiego, jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne będzie miał miejsce w budynku MDK, na sali widowiskowej. Pozostałe punkty w programie obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Stalowej Woli nie uległy zmianie. Szczegóły poniżej.

„Panny Wyklęte” to projekt muzyczny Darka „Maleo” Malejonka i Maleo Reggae Rockers, który powstał ku pamięci Roku Żołnierzy Wyklętych. Artysta zaprosił do współpracy najlepsze wokalistki polskiej sceny muzycznej, by śpiewając o powojennych losach działaczy i działaczek polskiego podziemia, przybliżyły losy polskich Bohaterów walczących o Niepodległą Polskę.

ze strony www.stalowawola.pl

Program Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 w Stalowej Woli

25 lutego 2018 (Niedziela)

Mała Hala Sportowa MOSiR, ul. Hutnicza 15

10:00 – II Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 2018.

3 marca 2018 (Sobota)

Park Miejski im. kpt. Kazimierza Pilata

11:00 – Dioramy partyzanckie, stoisko z publikacjami wydawnictwa „Sztafeta”, stoisko Podkarpackiego Stowarzyszenia „Ocalić od Zapomnienia”, stoisko IPN, obwózki Konikami Polskimi, grochówka żołnierska;

14:00 – Inscenizacja historyczna pt. „1939 ZDRADZIECKI PAKT”

15:30 – Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – ul. Skoczyńskiego, Popiełuszki, 1 Sierpnia na plac przed MDK

15:45 – Przedstawienie sylwetek „Żołnierzy Wyklętych”

16:00 – Oficjalne uroczystości wojskowe, Apel Pamięci, Salwa Honorowa