„Wiosna nadchodzi” na scenie MDK

Od blisko 300 lat „Cztery pory roku” – cykl czterech koncertów skrzypcowych Antonio Vivaldiego podpowiada organizatorom życia kulturalnego prosty, a zarazem genialny przepis na scenariusz widowiska. „Cztery pory roku” są częścią dzieła, którego tytuł brzmi: „Zawody porządku z fantazją”, co wręcz uwalnia energię i nakazuje zuchwałość. A w dodatku kompozytor zalecał przed wykonaniem koncertu czytanie sonetów, które były dla niego bezpośrednią inspiracją podczas tworzenia muzyki.

W sonecie rozpoczynającym się wersem „Wiosna nadchodzi” autor, ponoć także Vivaldi, przywołuje symptomy wyczekiwanego zjawiska:

Ptaszęta przerywają zimowe milczenie,
Znowu śpiewem swym dzwoniąc na podniebnym szczycie…
I wnet się rozchodzi nad pola i drzewa
Szmer kwiatów, traw i liści w noworodnej pysze.

A jak zbliżająca się wiosna zainspirowała twórczo zespoły artystyczne Miejskiego Domu Kultury prowadzone przez Beatę Główkę, Agnieszkę Guzik i Barbarę Myśliwiec przekonamy się 9 marca podczas koncertu „Wiosna nadchodzi”. Wystąpią taneczne formacje dziecięce i młodzieżowe MDK: Klub Tańca Towarzyskiego „Mała Volta”, Zespół Tańca Estradowego „Mała Volta” i „Volta” oraz Studium Wokalne „Prymka”.

Zapraszamy!

Wiosna nadchodzi”
koncert tanecznych formacji dziecięcych i młodzieżowych MDK

Wystąpią:
KTT Mała Volta   //   ZTE Mała Volta   //   ZTE Volta