Aktualności  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Kino "Wrzos" 3D  
 
 
 
 
 
 
 
  Zapowiedzi filmowe  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Muzyka  
 
 
 
 
  Uniwersytet Trzeciego Wieku  
 
 
 
 
 
 
 
  Teatr  
 
 
 
  Taniec  
 
 
 
 
  Folklor  
 
 
 
  Plastyka  
 
 
  Inne formy działalności  
 
 
 
 
 
 
  Projekty MDK  
 
 
  Przetargi i konkursy ofert  
 
 
 
  Kontakt  
 
 
 
 
Miasto Komiksów 2014 - FINAŁNa zakończenie tegorocznej edycji projektu: „Stalowa Wola – Miasto Komiksów”, w niedzielę 3 sierpnia o godz. 19.00, odbędzie się spektakl multimedialny. Współtworzyć go będzie kilka grup warsztatowych: aktorska (prowadzona przez Jarka Kaczmarka z „Grupy Studnia O.” oraz Annę Kiedrzyńską z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli), komiksowa (z prowadzącymi: Wojtkiem Wiśniewskim i Arturem Zduniukiem), graficzna (z Dawidem Biernatem) oraz muzyczno-animacyjna, stworzona przez dzieci i młodzież ze Stalowej Woli, którą pokierują animatorzy ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Ta ostatnia stworzy podkłady hip-hopowe i animacje poklatkowe, które włączone zostaną do spektaklu.
Wszystkie działania połączy futurystyczna opowieść o „Mieście w Transie” – Stalowej Woli przyszłości, która po wprowadzeniu nowej technologii stała się Miastem Muzyki.
Spektakl składał się będzie z 3 części:


I
Miasto Maszyna

To początek spektaklu w sali kameralnej MDK, łączący teatr i sztukę opowiadania,
w wykonaniu uczestników warsztatów Jarka Kaczmarka z „Grupy Studnia O” i Anny Kiedrzyńskiej z Miejskiego Domu Kultury. Opowieść z wizualizacjami przedstawiającymi wizję Miasta – Maszyny i jego transformacji w Miasto Muzyki. W programie animacja poklatkowa przedstawiająca „transformację Transformera”.

II
Miasto Muzyki

Część plenerowa spektaklu- fontanna przy domu kultury.
Prezentacja instalacji, grafik, projektów miejskich, fantastycznych instrumentów muzycznych stworzonych przez grupę komiksową i Pawła Gielarka.

III
Cichoteka w Labiryncie
Finał opowieści w Klubie Labirynt.


„… Paradoksalnie w Mieście Muzyki upadły dyskoteki. Młodzież w wolnych chwilach woli kontemplować ciszę. W miejsce dyskotek powstają Cichoteki, w których występują zespoły reprezentują różne style ciszy: cichorock, cichorap, cichojazz…”
Zakończenie opowieści i bezdźwiękowe koncerty cichotekowych zespołów.

Po zakończeniu spektaklu o godz. 21.30 zapraszamy na after party „Silent disco”
w klubie „Labirynt”.


Zarówno na spektakl i silent disco wstęp wolny.

Wydarzenie powstało w wyniku spotkania się i współpracy twórców projektów „Stalowa Wola – Miasto Komiksów” /MDK w Stalowej Woli/ oraz „Ścieżki opowieści. Słowa, dźwięki, obrazy” /Stowarzyszenia Grupa Studnia O./ wspieranego przez MKiDN (www.studnia.org)

   
   
 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone. (c) Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.
Liczba odwiedzin: 2363875