Historia ATD

Amatorski Teatr Dramatyczny powstał w 1945 roku przy Zakładowym Domu Kultury Huty Stalowa Wola. Jego założycielem był Józef Szporna, który zrealizował około 15 przedstawień. Sławę i rozgłos przyniósł zespołowi Józef Worek Żmuda, charyzmatyczny reżyser i wybitny aktor, który przygotował z członkami teatru ponad 40 przedstawień. Po śmierci Józefa Worka Żmudy teatr przyjął jego imię.
Od zawsze pasja i zaangażowanie członków ATD pchały go do podejmowania interesujących w treści i formie przedsięwzięć. Teatr był i pozostał wierny repertuarowi dramatycznemu, z którego wydobywał teksty o wysokim poziomie literackim, nie zapominając przy tym o różnorodności, dlatego klasyka i współczesność zawsze przeplatały się nawzajem. Wielkie i znaczące nazwiska autorów sztuk traktowane były na równi z debiutami. Dzięki temu wielka literatura przeplatała się z codziennością.
Obecnie zespół liczy 18 osób w wieku od 17-75 lat. Najstarsi członkowie mają za sobą udział w prawie 50 premierach. Spotkania odbywaja się w każdy poniedziałek, wtorek, środę i czwartek w godzinach popołudniowych.

www.atd.fora.pl

Spektakle:

“Odkąd zniknęła…” wg Juliusza Słowackiego – monodram w wyk. Edwarda Kotłowskiego

„Requiem dla gospodyni” – spektakl ATD im. Józefa Żmudy

“Przetańczyć zmierzch” – spektakl ATD im. J. ŻmudyMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha