Zatrzymać dobrostan – warsztaty relaksujące

Cotygodniowe zajęcia, na których będziemy ćwiczyć różne metody obniżania napięcia i budowania stanu relaksu – techniki oddechowe, relaksację, wizualizację, autohipnozę, NLP, elementy jogi, masażu, Qigongu, proste ćwiczenia fizyczne obniżające napięcie, wykorzystanie metod projekcyjnych, rysunku oraz innych.

Cele:
nauka radzenia sobie ze stresem,
nauka odpoczywania,
nauka rozluźniania mięśni,
nabranie dystansu wobec codziennych problemów,
zbudowanie odporności na stres,
uwolnienie własnego potencjału, kreatywności, energii, radości,
poprawa zdrowia,
dobra zabawa.
Dla kogo?
dla każdego, kto chce oswoić swój stres,
dla osób w każdym wieku i stanie zdrowia.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą oswoić swój stres, chcą choć na chwilę odciąć się od codziennej gonitwy i po prostu odpocząć. Każde zajęcia poświęcone są przećwiczeniu innej techniki radzenia sobie ze stresem. Przy bardziej wymagających technikach przewidziane jest kilka zajęć z danej techniki. Zapoznamy się z różnymi metodami obniżania napięcia i budowania stanu relaksu.

Prowadzący: Aldona Litwińska – psycholog, trener, coach. Prowadzi szkolenia dla managerów, sportowców, młodzieży i osób dorosłych. Rozwija potencjał drzemiący w ludziach, wyzwala motywację w dążeniu do celów zawodowych i osobistych.

Na zajęcia należy ubrać się wygodnie, w luźny strój, który nie krępuje ruchów, najlepiej na sportowo. Potrzebne jest także obuwie na zmianę i koc, ewentualnie mała poduszka.
Zajęcia w każdy piątek w godz. 19.00 – 20.00 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli
(sala baletowa, I piętro, lewe skrzydło).

Koszt karnetu miesięcznego (cztery zajęcia) – 20 zł

Stresu nie da się całkowicie uniknąć, jednak można nauczyć się, jak sobie z nim radzić i wykorzystywać go w różnych sytuacjach. Stres może być pomocny, ale również szkodzi i powoduje choroby. Gdzie powstaje stres, od czego zależy, kiedy staje się szkodliwy – to tylko kilka pytań, na które pozwolą odpowiedzieć warsztaty. Głównie jednak polegać one będą na relaksie. Pozbywaniu się stresu posłużą m.in. techniki oddechowe, relaksacja, wizualizacja, masaż.

Oddech – wydaje się rzeczą oczywistą, wszyscy bowiem oddychamy. Jednak nie znaczy to, że oddychamy właściwie. Zazwyczaj wystarczy wziąć kilka głębokich oddechów, by poczuć lekki zawrót głowy. Świadczy to o niedotlenieniu mózgu i całego ciała. Sposób oddychania ma ogromne znaczenie dla naszego stanu emocjonalnego i relaksu. Nie można rozluźnić mięśni i jednocześnie szybko oddychać. Na warsztatach nauczymy się prawidłowo oddychać, co pomoże nam stać się silniejszymi, radośniejszymi oraz łatwiej przezwyciężać niepokoje i napięcia psychiczne.

Relaksacja – ma na celu, poprzez rozluźnienie i odprężenie całego ciała, doprowadzić do „rozluźnienia” psychiki. Relaksacji towarzyszy obniżenie napięcia mięśniowego, co daje odczucie odprężenia i rozluźnienia w ciele, a to z kolei pozwala przywrócić dobre samopoczucie i równowagę emocjonalną. Wprowadzania w stan relaksu trzeba się nauczyć. Ćwicząc techniki relaksacyjne uczymy się nawykowego rozluźniania mięśni, zmniejszając przez to poziom negatywnych emocji, oszczędzając energię i pozbywając się negatywnych myśli.

Wizualizacja – tworzenie obrazów w umyśle. Robimy to bezwiednie każdego dnia. Najczęściej „wyświetlamy” filmy dotyczące niepomyślnego rozwoju zdarzeń, których jesteśmy uczestnikami, co hamuje nasz potencjał. Warsztaty mają nas nauczyć tworzenia pozytywnych obrazów, myśli, opinii i przekonań na swój temat w celu lepszego radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

Masaż – zapoznamy się z prostymi do zastosowania technikami masażu, które można zastosować zawsze i wszędzie – w pracy, w domu, w podróży.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha