Marie vom Wiesengrund (Maria z łąk)

Spektakl „Marie vom Wiesengrund” w reżyserii Franka Radüga przedstawi Theater Frankfurt w Miejskim Domu Kultury w sobotę 8 listopada o godz. 18.00. Teatr z miasta nad Odrą przyjedzie do Stalowej Woli z rewizytą, bowiem wiosną we Frankfurcie gościł Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy.

Historia „Marii z łąk” wystawiona będzie w języku niemieckim.

Stary Hans wbił sobie do głowy, że umrze, a że zawsze był uparty, to dopiął swego. Nadleciały tej nocy wrony i zabrały jego duszę. Zostawił Franca, spłodzonego z Rosi i małe gospodarstwo, w którym się urodził, wyrósł i właśnie umarł. To gospodarstwo przetrwało socjalizm w związku spółdzielni, a także to, co przyszło potem – nowe czasy, a wraz z nimi nadmiar i zniechęcenie. Jego sąsiedzi już dawno zrezygnowali z uprawy roli i spotykali się w knajpie, żeby jak należy uczcić zyski z dzierżawy i sprzedaży ziemi. Czekano, co też się stanie z ziemią starego Hansa, którą teraz miał gospodarować Franc. Do ziemi starego Hansa należały łąki oraz bagnisty kawałek ziemi pośrodku wsi, zamieszkany tylko przez robactwo i komary. Wstyd. Pośrodku wsi. Łąki były obiecane Marii, której niegdyś Franc w sianie przyrzekał miłość. Ale Franc chciał zrobić coś przeciw zniechęceniu w nowych czasach, coś dla dobra wsi. Rozważał wydzierżawienie ziemi koncernowi mięsnemu.

Marie vom Wiesengrund
/Maria z łąk/