KOBIETA – O życiu na Sri Lance i podróżowaniu z perspektywy kobiet

22 listopada 2014
godz. 18.00

Chcesz dowiedzieć się więcej o życiu kobiet na Sri Lance? Chcesz usłyszeć przed jakimi wyzwaniami stają, jakie odnoszą sukcesy? Chcesz posłuchać o tym, jak wygląda praca na plantacji herbaty na dawnej wyspie Cejlon? Chcesz spróbować jak smakuje kuchnia, w której mleko kokosowe to podstawa? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak” – przyjdź na spotkanie wokół projektu „Planeta Kobieta, czyli Lankijki same o sobie”.

Basia Rostek i Sylwia Skalska wyruszyły w sześciotygodniową podróż po Sri Lance, podczas której poznawały tamtejsze smaki, zapachy, krajobrazy, ale przede wszystkim kobiety. Główną motywacją do podróży i projektu była chęć poznania Lankijek – mieszkanek wyspy. „Jako kobiety, chcemy wiedzieć, jak żyją kobiety w innych zakątkach świata. A o Sri Lance w Polsce wiemy tak niewiele, więc było to idealne miejsce do szukania inspirujących bohaterek i poznawania wyspy z kobiecej perspektywy” – mówi Basia Rostek.

Co myślą, jak radzą sobie z trudnościami, jak wygląda ich zwykły dzień, co jest dla nich ważne, co chciałyby powiedzieć innym kobietom na świecie – na te i inne pytania dziewczyny szukały odpowiedzi bezpośrednio u źródła. Przeprowadziły kilkanaście wywiadów z Lankijkami, nagrały film. A efekty tej  pracy będziemy mogli poznać już 22 listopada o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Podczas spotkania zostanie pokazany film, w którym mieszkanki wyspy odpowiadały na trzy pytania: kim jesteś?, co jest dla ciebie ważne w życiu?, co chciałabyś powiedzieć innym kobietom na świecie? Poprzez plansze edukacyjne z wywiadami i zdjęciami będzie można poznać historie kilkunastu kobiet. Sylwia i Basia opowiedzą o swojej podróży pełnej niespodzianek, a na koniec czeka nas degustacja potraw inspirowanych kuchnią lankijską.
    

Plakat dla Basi A3 _DRUK.indd

KOBIETA
O życiu na Sri Lance i podróżowaniu z perspektywy kobiet
– spotkanie z Basią Rostek i Sylwią Skalską

W programie:
– pokaz filmu dokumentalnego „Planeta Kobieta, czyli Lankijki same o sobie”
– zdjęcia i wywiady z mieszkankami Sri Lanki
– degustacja lankijskich potraw

22 listopada 2014
godz. 18.00

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
sala Chóru Cantus /I piętro/

wstęp wolnyMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha