Piątek z Happy Endem w Kinie „Wrzos”

12 grudnia 2014
godz. 20:00
wstęp wolny

Miejski Dom Kultury i operator Multimedia Polska zapraszają na pofestiwalowy przegląd rzeszowskiego Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, którego dwunasta edycja odbyła się w stolicy Podkarpacia w październiku.

W ramach pokazu zobaczymy cztery nagrodzone na Happy Endzie filmy. Zdobywca Grand Prix festiwalu – „Kemping” w reż. czołowego twórcy niezależnego Krzysztofa Jankowskiego to super śmieszna komedia o rodzinnych wakacjach nad morzem i nauce tolerancji. „44” Aleksandry Góreckiej to równie zabawna opowieść o tym, jak widzą świat mężczyźni po czterdziestce. Film zdobył Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego. „Skrzydła” w reż. Michała Bajtały to dokument o zwariowanym młodym człowieku, którego marzeniem jest zbudowanie skrzydeł. Film został nagrodzony specjalną Złotą Rybą przyznaną przez autorów bloga Sfilmowani. „Ludzie ze stali” to z kolei dokument przedstawiający pracowników złomowiska, których życie zmieniło się na lepsze dzięki pracy w tym miejscu. Rafał Makolądra za ten obraz otrzymał Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego.

Ponad to pokazany zostanie film „Nie panikuj” autorstwa Bodo Koxa – jednego z najważniejszych twórców polskiego offu, który w zeszłym roku zadebiutował profesjonalnym filmem „Dziewczyna z szafy”. Organizatorzy Multimedia Happy End przyznali w tym roku Bodo Koxowi specjalną honorową Złotą Rybę za uparte dążenie do celu. „Nie panikuj” to pełnometrażowy film z 2007 r. o trzech przyjaciołach, których sposobem na życie jest permanentne korzystanie z renty.

Program – 12 grudnia 2014 r., START godz. 20:00

mała sala Kina Wrzos, MDK

44, film dok”., 25 min., 2013 r., reż. Aleksandra Górecka,

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego)

Ludzie ze stali”, film dok 23 min., 2014 r., reż. Rafał Makolądra

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego)

Skrzydła”, film dok., 30 min., 2013 r., reż. Michał Bajtała

(specjalna Złota Ryba przyznana przez autorów bloga Sfilmowani)

Kemping”, film fab., 20 min., 2014 r., reż. Krzysztof Jankowski

(Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)

Nie panikuj”, film fab., 83 min., 2007 r., reż. Bodo KoxMultimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Co roku, w październiku, odbywa się w Rzeszowie. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. Tradycyjnie honorową Złotą Rybę odbierają również osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in. Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Edward Linde Lubaszenko, Marian Dziędziel. Pofestiwalowe przeglądy odwiedzają różne miasta w Polsce, tym razem także Stalową Wolę. Więcej informacji na www.happyend.multimediaoff.pl oraz na Facebooku.

Logo_MMOFF 2014                                  Logo_Final_MultimediaMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha