Machiavelli (musical)

7 marca 2015
godz. 18.00
sala widowiskowa

Ten prowokujący obyczajowo i intelektualnie musical bazuje na genialnym tekście jednego z najwybitniejszych umysłów politycznych w historii – Niccolo Machiavellego. Tym razem mistrz podstępu swój geniusz objawia nie w spiskach pałacowych ale w krotochwilnej historii traktującej o ludzkiej głupocie.
Osią libretta musicalu jest intryga, do jakiej zostaje  zaproszony zblazowany Machiavelli, który po podstępie doktora Calfucciego spędza wygnanie na grze w kości z miejscowymi. Inspiratorem całego zamieszania jest jego były uczeń Kallimach, który zakochał się w Lukrecji, córki byłej kochanki Machiavellego Sostraty, a żony zdrajcy Calfucciego.

Podjudzony możliwością zemsty na swoim wrogu Machiavelli powraca do Florencji i od Sostraty dowiaduje się, że Lukrecja i Calfucci nie mogą mieć dzieci. W tym samym momencie plan stratega dojrzewa – pozorując niechęć zarzuca haczyk i nęci nadzieją na wyleczenie domniemanej bezpłodności Lukrecji za sprawą genialnego doktora, który posługuje się cudownym korzeniem mandragory. Podczas tajnego spotkania lek zostaje sporządzony, ale skuteczność kuracji okupiona ma być nieuniknioną śmiercią pierwszego mężczyzny, który zbliży się do Lukrecji po zażyciu przez nią cudownej mikstury. Dla powodzenia planu Calfucci godzi się na substytuta wybranego spośród florenckich włóczęgów…

Machiavellego, polecamy z całego serca wrażliwości i poczuciu humoru naszej szanownej publiczności, dla której takie nazwiska jak Jerzy Wasowski, Ryszard Marek Groński czy Antoni Marianowicz starczą za gwarancję jakości muzyki i słowa z jakich ostatecznie uszyty został spektakl. Warto jednak zaznaczyć, że – jak to w przypadku mieszanki o wzorcowych proporcjach melodyki, liryki i farsy, będącej znakiem firmowym Kabaretu Starszych Panów, songi z Machiavellego stanowią jakość samą w sobie, celnie komentując rzeczywistość, w sposób zadziwiająco błyskotliwy i aktualny.

Bilety:   55 zł (parter), 45 zł (balkon)

Rezerwacja i zakup biletów:
Dział Marketingu i Reklamy MDK, tel. 15/842-09-61 lub 15/842-09-50 (wew.129)

BILETY DOSTĘPNE NA PORTALACH:
www.kupbilecik.pl
www.interticket.pl

MACHIAVELLI (50) MACHIAVELLI (67) MACHIAVELLI (104) MACHIAVELLI (51)Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha