„Sekret Eleonory” – seans dla dzieci w Kinie “WRZOS”

25 stycznia 2015
godz. 11.00
Kino "WRZOS"

Kino Wrzos zaprasza na film pod tytułem „Sekret Eleonory”. Seans dla dzieci powyżej 6 lat to kolejny rodzinny pokaz w ramach cyklu „Dzieciaki na horyzoncie”.

„Sekret Eleonory” to historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. Film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły. Piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek, w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki.
Siedmioletni Nathaniel jeszcze nie umie czytać i wydaje mu się, że nigdy nie opanuje tej sztuki. Chłopiec przepada za bajkami czytanymi mu przez dorosłych. Ekscentryczna ciocia Eleonora zapisuje w spadku swój dom jego rodzicom. Chłopiec dziedziczy zaś po niej bibliotekę pełną starych książek. Pewnego dnia Nathaniel odkrywa, że woluminy służą za schronienie bohaterom dziecięcej literatury. Są to oryginalne postacie z  pierwszych wydań książek. Okazuje się, że potrzebują jego pomocy. Jeżeli opuszczą bibliotekę, znikną na  zawsze wraz ze swoimi historiami. Kiedy rodzice postanawiają sprzedawać książki, chłopiec stawia czoła wielkim niebezpieczeństwom, aby ocalić nowych przyjaciół. Czy mimo braku pewności siebie uda mu się wykonać zadanie?

Film jest kolejną premierą kampanii „Dzieciaki na horyzoncie” w ramach której Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zachęca do przeżywania rodzinnej przygody w kinie. Zależy nam na tym, aby w Polsce coraz częściej gościło na ekranach ciekawe i mądre kino dla dzieci. Jego wartością są wyjątkowe historie, niezwykła wykorzystać w pracy i zabawie z najmłodszymi.

O reżyserze:
Dominique Monfery (ur. 1974) – animator zajmujący się produkcjami dla dzieci i młodzieży. Związany ze studiem Walt Disney Feature Animation w Paryżu. Pracował przy powstaniu wielu animacji dla najmłodszych (między innymi: „Księga Dżungli 2”, „Tarzan”, „Herkules”). Wyreżyserował znane w Polsce filmy: „Franklin i skarb jeziora” oraz „Destino”.


Sekret Eleonory
  /reż. Dominique Monfery / Francja 2009 / 80 min.

Bilety: dorośli – 10 zł, dzieci – 5 zł

Film dla dzieci od lat 6

Po seansie tradycyjnie już zapraszamy do wspólnej zabawy!
Na dużych i małych czekają ciekawe zabawy plastyczne z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnobrzegu – Filia w Stalowej Woli oraz Zespołem Tańca Orientalnego „Nimbooda”.

logo Nimbooda
logo Biblioteki lepsze

sekret eleonory plakat www (1)Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha