Chopin klasycznie i na jazzowo

6 lutego 2015
godz. 18.00
sala widowiskowa

Muzyczny 2015 rok zapewne podporządkuje się XVII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina, który odbędzie się w październiku w Warszawie. W tym też duchu zaplanowano X Międzynarodowe Forum Pianistyczne w Sanoku, którego delegacja regularnie koncertuje w Stalowej Woli. W jej składzie znalazło się tym razem pięcioro znakomitych pianistów, którzy z towarzyszeniem Lwowskiej Narodowej Orkiestry Kameralnej „Akademia” zaprezentują się 6 lutego w MDK podczas koncertu „Chopin klasycznie i na jazzowo”.
Klasycznie, z młodzieńczą werwą, kompozycje Chopina wykonają: Jakub Czerski (Polska), Maria Anikina (Szwajcaria), Markijan Popil (Ukraina), Jekaterina Drzewiecka (Łotwa). Natomiast z wersją jazzową zmierzy się znakomity Konstanty Vilensky, który rok temu dał się naszej publiczności poznać jako brawurowy interpretator „Wariacji na temat Bacha”.
W szczególnej roli wystąpi w Stalowej Woli pianista Stanisław Drzewiecki – tym razem jako gospodarz wieczoru. Zatem sześcioro wyjątkowych pianistów wystąpi chopinowskiego dnia na scenie MDK.

w programie:

Jakub Czerski /Polska/ – Wariacje B-dur „La ci darem la mano” op. 2
(transkrypcja Tomasza Radziwonowicza)

Maria Anikina /Szwajcaria/ – I Koncert fortepianowy e-moll op.11 (I)

Markijan Popil /Ukraina/ – Koncert fortepianowy e-moll op. 11 (II+III)

Jekaterina Drzewiecka (Łotwa) – Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22

Konstanty Vilensky – Wariacje na temat Chopina na trio jazzowe i orkiestrę kameralną (PREMIERA) z udziałem Piotra Biskupskiego /perkusja/

Lwowska Narodowa Orkiestra Kameralna „AKADEMIA” pod dyr. Igora Pylatyuka
kierownik zespołu – Artur Mykitka

gospodarz wieczoru – Stanisław Drzewiecki

Bilety:   30 zł – normalny, 15 zł – ulgowy*
*(uczniowie, studenci, emeryci, renciści, słuchacze UTW, członkowie USL, karta Aktywni 60+, Karta Dużej Rodziny)Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha