Obecność sceniczna – otwarte warsztaty teatralne

Marzec - Maj 2015
Zapisy zakończone - lista uczestników

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza na warsztaty teatralne, które skierowane są do osób w wieku od 16 lat do … (tu już ograniczeń nie ma). Warsztaty to doskonała okazja dla aktorów amatorów do rozwinięcia swoich umiejętności pod okiem profesjonalistów, a dla marzących o debiucie na scenie – próba odkrycia własnego talentu.
Lista uczestników (+ lista rezerwowa) do wglądu
TU

Zgoda rodzica do pobrania TU 

Terminy warsztatów:

7 – 8 marca  // Podstawowe działania aktorskie (improwizacje i etiudy sceniczne) – prowadzenie: Aneta Adamska

14 – 15 marca // Ruch sceniczny (praca z głosem i ciałem) – prowadzenie: Dawid Żakowski

21 – 22 marca  // Animacja przedmiotu (praca z rekwizytem) – prowadzenie: Adam Walny

25 – 26 kwietnia // Interpretacja tekstu, elementy gry aktorskiej – prowadzenie: Beata Fudalej

9 – 10 maja // Finałowa etiuda teatralna – prowadzenie: Aneta Adamska

Plan zajęć:
godz. 10.00 – 13.00 / przerwa / 14.00 – 17.00

Projekt „Obecność sceniczna – otwarte warsztaty teatralne” jest dofinansowany ze środków Powiatu Stalowowolskiego


Warsztaty poprowadzą:

Aneta Adamska – reżyser teatralny, scenarzystka, aktorka, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, neurologopeda. Założycielka i dyrektor niezależnego, autorskiego Teatru Przedmieście w Rzeszowie, obecnie pracuje również z Amatorskim Teatrem Dramatycznym im. J. Żmudy w Stalowej Woli. Pomysłodawca i organizator festiwalu naukowo-artystycznego „Źródła Pamięci. Grotowski – Kantor – Szajna”.

Beata Fudalej – aktorka teatralna, absolwentka krakowskiej PWST. W latach 1989–2003 w zespole aktorskim Teatru Starego w Krakowie. Od 1999 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie. Współpracowała z następującymi reżyserami: Andrzejem Wajdą, Krystianem Lupą, Jerzym Jarockim, Jerzym Grzegorzewskim, Tadeuszem Bradeckim, Janem Englertem, Piotrem Cieplakiem, Agnieszką Glińską, Iwanem Wyrypajewem, Mają Kleczewską. Zagrała m.in. w filmach: „Plac Zbawiciela”, „Córy szczęścia”, „Nadzieja”, „Koniec wakacji”.

Adam Walny – aktor-lalkarz, reżyser teatralny, scenograf, absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest autorem pierwszego podręcznika teatru przedmiotu. Założył Walny-Teatr, a także Instytut Sztuki Lalkarskiej i Teatru Przedmiotu w Ryglicach.

Dawid Żakowski – aktor, reżyser, instruktor teatralny. Był asystentem reżysera Piotra Borowskiego w Studium Aktorskim w Warszawie. W ramach tej działalności prowadził warsztaty teatralne dla studentów m.in. Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, warszawskiej Akademii Teatralnej, podyplomowych studiów aktorskich przy Teatrze Pieśń Kozła.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha