Koncert z puentą na głowie

23 marca 2015
godz. 18.00
sala widowiskowa

Taniec to… . No właśnie, trudno o jednoznaczną definicję, gdyż znaczeń i kontekstów dorobił się bez liku. A miał na to czas od samych początków ludzkości. Człowiekowi zawsze towarzyszyło szczęście, a skoro tak, to przysłowiowe tańczyć ze szczęścia wykonywaliśmy pewnie od samych początków homo sapiens.

Taniec na tyle mocno wpisał się w historię świata, że kolejne epoki, pokolenia, środowiska, subkultury kojarzone są z konkretnym pląsem przyporządkowanym poszczególnym okresom jak emblemat. Mówimy/tańczymy: walc, tango, rock&roll, twist, pogo, hip hop i wiadomo o co i o kogo chodzi.

No i te tańce dzięki technologiom rejestrującym obraz i dźwięk znamy dobrze. Lecz jak tańczono wcześniej, przed wynalazkami Thomasa Edisona i aeroskopu Kazimierza Prószyńskiego?

Nie do końca wiemy jak ewoluował taniec – wierny kompan człowieka, ale od czego jest wyobraźnia?! Na historyczną podróż „Z puentą na głowie, czyli tańca subiektywnie przedstawiona historia” zapraszają Zespoły Tańca Estradowego „Volta” i „Mała Volta” oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Mała Volta” z Miejskiego Domu Kultury, a puentę dostarczy Kamil Żurawski „Żurek”.

Zapraszamy ciekawych i znudzonych, tańczących i usiłujących – ta taneczna historia jest właśnie dla Was!

„Z puentą na głowie, czyli tańca subiektywnie przedstawiona historia”

podczas koncertu wystąpią:

ZTE „Mała Volta” i „Volta

oraz gościnnie:

KTT „Mała Volta”
Kamil Żurawski „ŻUREK”

WSTĘP WOLNY

Taniec plakat A3 _DRUK.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha