Zaśpiewa zaprzyjaźniony Papillon

11 kwietnia 2015
godz. 16.00
sala widowiskowa

Chór Papillon z belgijskiego Evergem, miasta od blisko 30 lat zaprzyjaźnionego ze Stalową Wolą, wystąpi w sobotę 11 kwietnia w Miejskim Domu Kultury. Chór w 2015 roku znalazł się w topowej dziesiątce belgijskiego konkursu radiowego na interpretację piosenki „Viva la Vida” z repertuaru grupy Coldplay. Co to znaczy? Możemy spodziewać się świetnego widowiska w wykonaniu 40-osobowego zespołu, dla którego muzyka dosłownie nie ma granic, gdyż chór doskonale czuje się w rozległym repertuarze: od Adele poprzez Boba Dylana, Queen czy Georga Gershwina, po Mozarta!

Papillon w języku francuskim znaczy motyl. Chór z Evergem, pracując pod okiem zjawiskowej dyrygent Marie-Noëlle De Clercq, przeszedł przeobrażenie wzorem stadium rozwoju motyla i z 21-osobowej grupy początkowej osiągnął dojrzałą postać 40-osobowego zespołu.
W ostatnich latach zmieniło się w Belgii pierwsze skojarzenie ze słowem „papillon”, gdyż dzisiaj motyl przeważnie przywołuje tam na myśl Chór Papillon z Evergem. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim, dającej się odczuć ze sceny, atmosferze „wolnego ducha”.

Chór przyjeżdża do Stalowej Woli na zaproszenie Stowarzyszenia „Razem w Europie” oraz Chóru Kameralnego MDK. Zespoły są ze sobą zaprzyjaźnione, gdyż miały okazję poznać się podczas wspólnych występów w Evergem, w którym bardzo prężnie działa Vrienden van Polen (Stowarzyszenie „Przyjaciele Polski”). Koncert Chóru Papillon zainauguruje obchody jubileuszu 30-lecia Chóru Kameralnego.

koncert chóru Papillon
pod dyrekcją Marie-Noëlle De Clercq

Bartosz Kanach – fortepian

w programie utwory:
Johna Denvera, Randy’ego Newmana, Waltera Macfarrena, Leonarda Cohena, Boba Dylana

WSTĘP WOLNY

Papillon plakat A2 _DRUK.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha