Kolejne sukcesy Klubu Tańca Towarzyskiego Mała Volta

W dniach 28.03.-29.03.2015  w Jędrzejowie odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO (International Dance Organization) w Tańcach Par i Synchro Dance. Swój udział już po raz piąty zgłosiła ekipa tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego Mała Volta, której trenerem jest Beata Główka.

Sukcesy w roku ubiegłego powtórzyły się i w tym roku i tak w  kategorii “Merengue Couples Juniors” Mikołaj Sobótka i Agata Smolińska  uplasowali się na 2 miejscu,  kategorii “Bachata  Couples  Juniors” również zajęli 2 miejsce natomiast w kategorii “Salsa Couples Juniors” stanęli na najwyższym podium zostając Mistrzami Polski.

Wśród par dorosłych czyli w kategorii 16+ wystąpiły trzy stalowowolskie pary w kategorii “Salsa Couples Adults” – Marek Orłowski i Natalia Cebula uplasowali się na 10 pozycji  a kategorii “Merengue Couples Adults” na finałowym 5 miejscu a zaraz za nimi pozycję szóstą zajęli Szymon Maziarz i Katarzyna Porębska dla których był to pierwszy start w tej kategorii. Siódma lokata przypadła dla Kacpra Żarów i Justyny Sokólskiej.

Świetny wynik, tuż za podium – 4 miejsce  przypadł dla najmłodszej tancerki z Małej Volty – Nikoli Fabianowskiej , która po raz pierwszy wystartowała w mistrzostwach w kategorii Salsa Shines do lat 11. W tej samej kategorii tanecznej ale wiekowej 12-15 lat finałowe 5 miejsce zajęła Agata Smolińska.

Kategoria, w której po raz pierwszy startowały stalowowolskie tancerki to Latin Show Solo i Duet, i tak w Latin Show Solo 12-15 lat Ewa Miazga zajęła 13 pozycję a w kategorii Latin Show Duet 16+ na miejscu 11 uplasowały się Iza Mazur i Katarzyna Iwan.

Świetny wynik uzyskały również startujące grupy taneczne z Małej Volty. W kategorii “Couple Dance Master Showcase” grupa stalowowolskich tancerzy w układzie “Tropicana Show” zajęła 1 miejsce. Natomiast w kategorii “Latino Show Formations Juniors” formacja pt. “Casting do grupy Michaela Jacksona” uplasowała się na 6 miejscu.

Jestem bardzo dumna z moich tancerzy, chciałbym aby teraz mogli zaprezentować swoje umiejętności na rynku lokalnym, po takich mistrzostwach tancerze z Miejskiego Domu Kultury wcale nie zamierzają odpoczywać, pełni  energii  zaraz po przerwie świątecznej zaczynają  przygotowania do turnieju , który być może już w listopadzie po raz pierwszy odbędzie się w Stalowej Woli.