Noc Sów w Stalowej Woli

17 kwietnia 2015
godz. 19.00
sala UTW, II piętro
ZAPISY ZAKOŃCZONE!

Zapraszamy na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. To już czwarta edycja tego wydarzenia, które w Stalowej Woli odbędzie się po raz drugi.

Dzięki współpracy wolontariuszy i edukatorów z całego kraju, wspólnie poznamy świat sów – gatunki występujące w Polsce, metody badań i ochrony oraz ich rolę w kulturze. Co więcej, ruszymy w teren, gdzie spacerując i nasłuchując zbliżymy się do sów jeszcze bardziej. A wszystko to w samym środku jednej z kwietniowych nocy, kiedy większość z nich jest najbardziej aktywna.

Wśród 40 miejscowości, które przystąpiły do akcji jest również Stalowa Wola. Amatorów spotkania z tymi tajemniczymi ptakami zapraszamy w piątek 17 kwietnia do MDK na prezentację poświęconą sowom występującym na terenie Polski, a następnie Piotr Bednarek poprowadzi nocną wyprawę.

Piotr Bednarek – stalowowolski fotograf przyrody zaangażowany w ochronę ptaków i ich siedlisk; Amatorsko zajmuje się ornitologią. Członek Podkarpackiej Grupy Lokalnej OTOP. Organizował w Stalowej Woli Noc Sów 2014 i Europejskie Dni Ptaków 2012.

NOC SÓW
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
sala UTW /II piętro/

godz. 19.00

  • rozpoczęcie spotkania i przedstawienie idei Nocy Sów

  • prezentacja multimedialna, a w niej: przedstawienie celów i działań stowarzyszenie Ptaki Polskie; prezentacja gatunków i sów występujących w Polsce; biologia oraz metody badań i ochrony sów; sowy w legendach i kulturze; quiz z rozpoznawania gatunków po wyglądzie i głosach dla uczestników wydarzenia

  • pokaz filmu o sowach – „Sowy Polski” A. Tabora lub „Płomykówka – sowa
    z sąsiedztwa” wydanego przez TP Bocian

godz. 20.00

  • nocne nasłuchy sów – wyjście w teren

Prowadzenie: Piotr Bednarek

Uwaga! ZAPISY ZAKOŃCZONE!

Zapewniamy transport, liczba miejsc ograniczona!
Zapisy pod nr tel. (15) 842 09 50 w. 119

NOC SOW plakat A3 _DRUK.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha