Mistrz Pięknego Czytania z „Tangiem”

1 maja 2015
godz. 20.00
Biblioteka Międzyuczelniana / Miejska Biblioteka Publiczna
ul. ks. J. Popiełuszki 10

Siedmioro śmiałków zmierzy się 1 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej z „Tangiem” Sławomira Mrożka w finale konkursu Mistrz Pięknego Czytania.

Konkurs dołączył do programu Dni Stalowej Woli rok temu. Jego głównym celem są działania prowadzące do przedstawienia szerokiej publiczności polskiego dzieła literackiego poprzez głośne czytanie jego tekstu. Receptura konkursu: casting wyłaniający czytających, warsztaty przygotowujące lektorów, finałowa prezentacja i jej ocena przez jury oraz publiczność. Najlepsi otrzymują nagrody, a główną jest 1 000 zł w gotówce.

W tym roku Maria Bembenek – kurator projektu – do głośnego czytania w Miejskiej Bibliotece Publicznej wybrała „Tango” Sławomira Mrożka. Dramat pochodzi z 1964 roku i jest uważany za jedną z najdoskonalszych sztuk Mrożka, który bezbłędnie zdiagnozował w niej polską rzeczywistość. W tym kontekście jego dzieło porównywane jest do „Wesela” Wyspiańskiego. Rodzina opisana w dramacie symbolizuje społeczeństwo, w którym dezintegracji ulegają podstawowe więzy, upadają wartości.

I podobnie, jak w przypadku „Powrotu posła” Niemcewicza, który czytany był rok temu, sztuka Mrożka zaskakuje swą aktualnością, refleksyjnością. Widowisko wzbogacą kostiumy i oprawa muzyczna.

II Miejski Konkurs
Mistrz pięknego czytania
TANGO”
Sławomir Mrożek

Czytanie performatywne w oprawie muzycznej i kostiumowej

1 maja 2015 / godz. 20.00

Biblioteka Międzyuczelniana / Miejska Biblioteka Publiczna

ul. ks. J. Popiełuszki 10

mbp stalowa wola logo

TANGO plakat A3.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha