Ptaki w Parku 24

1 maja 2015
od godz. 11.00
Park 24

Już wkrótce w Parku 24 pojawi się ptaków co niemiara! Można się spodziewać teatralnych, papierowych, piosenkowych, opowiadanych, wymyślanych, ale i prawdziwych, a w dodatku drapieżnych! Tak będzie 1 maja, kiedy to ptasim piknikiem zainauguruje wiosenną działalność Park 24.

Ptasia ferajna, w towarzystwie znajomków ze świata fauny, zagości na scenie plenerowej w roli głównych bohaterów spektakli teatrów: Przytulanka, Bajlandia i Wagabunda. Emocji dostarczy prezentacja drapieżników: sów i sokoła, jastrząb zaś wystąpi w pokazowych lotach. Poza tym przygotowana jest spora dawka warsztatów, gier i zabaw, a na koniec projekcja w kinie plenerowym! Piknik sfinalizuje projekt „Ptasi azyl”, dzięki któremu w Parku 24 pojawiły się tablice prezentujące gatunki ptaków występujące w naszym mieście, na drzewach zawisły budki lęgowe, a 50 karmników stalowowolanie pozbijali i zabrali do domów, by zamontować je na swoich balkonach i w ogródkach.

Projekt „Ptasi azyl” jest laureatem konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” zorganizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK.

PTASI AZYL – Wiosenna inauguracja w Parku 24
1 maja 2015

11.00 – „Przygody Skrzata Ananasa” – Teatr Przytulanka

12.00 – pokaz lotów ptaków drapieżnych, w roli głównej: sowy, jastrząb i sokół