Dzieciaki na horyzoncie: „Alfie – mały wilkołak” reż. Joram Arsen

Kino „Wrzos”
24 maja 2015
godz. 11.00

Alfie ma kochających rodziców i starszego brata, jednak czuje, że jest inny. Jego podejrzenia okazują się prawdą. Pewnej nocy chłopiec odkrywa, że jest… wilkołakiem. Pełna ciepła i niezwykłych przygód adaptacja pierwszej części serii książek autorstwa Paula van Loona. Opowieść o miłości, rodzinie i akceptacji.

Wychowujący się w zastępczej rodzinie mały Alfie przeżywa zaskoczenie, gdy w swoje siódme urodziny nagle przeistacza się w małego wilkołaka. Nie wie, co się z nim dzieje, i boi się wyjawić sekret rodzicom w obawie, że go nie zaakceptują. W dzień nieśmiały i spokojny chłopiec z nadejściem nocy zmienia się w małego wilczka – rozbrykanego, odważnego i nieco nieprzewidywalnego. Tylko starszy brat zna jego tajemnicę i pomaga mu ją ukrywać przed dorosłymi. Alfie, mały wilkołak porusza wiele ważnych tematów, takich jak inność, strach przed odrzuceniem, braterska miłość czy akceptacja samego siebie, a przy tym jest wspaniałym filmem przygodowym dla najmłodszych. Szczególne emocje może wzbudzić niezwykły kostium i charakteryzacja Alfiego zmieniającego się w wilkołaka – przygotowane z poczuciem humoru i dostosowane do dziecięcych wyobrażeń.

Po seansie zapraszamy do wspólnej zabawy z Kołem Naukowym Pedagogów PAIDEIA, które działa przy Wydziale Zamiejscowym Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stalowej Woli.


 

Lektor
Dania 2011, 95 min, (aktorski)
Film od lat 6

bilety: 10 zł – dorośli, dzieci – 5 zł

Zwiastun filmu:Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha