Seniorzy UTW kontynuują wędrówki po Powiecie Stalowowolskim

Wraz z pojawieniem się cieplejszych dni seniorzy Koła Turystycznego „WĘDROWCY” działającego przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli rozpoczęli piesze wędrówki.  21 marca zainaugurowano nowy sezon turystyczny wyprawą w poszukiwaniu wiosny, która odnaleziona została na trasie Stalowa Wola – Sudoły – Pysznica.

W ramach swojej działalności Członkowie Koła postanowili kontynuować zwiedzanie pięknych krajobrazowo i ciekawych turystycznie terenów  Powiatu Stalowowolskiego. Decyzja taka była wynikiem dotychczasowych doświadczeń w tym zakresie, ponieważ już w 2013 roku „WĘDROWCY” w ramach projektu „WĘDRUJMY RAZEM” odwiedzili wszystkie gminy powiatu stalowowolskiego i przekonali się, że pozostało jeszcze wiele miejsc godnych odwiedzenia i poznania w, jak to nazywamy, naszej „małej ojczyźnie”.

Trzeba też zaznaczyć, że projekt z 2013 roku współfinansowany był częściowo ze środków Powiatu Stalowowolskiego.

Aktywne spędzanie wolnego czasu, polepszenie sprawności fizycznej i wydolnościowej organizmu, wzmacnianie integracji międzypokoleniowej, uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej – to nadal główne cele naszych wypraw.
Turystyka lokalna może być uprawiana w każdym wieku. Propozycja skorzystania ze wspólnego wędrowania skierowana jest więc do wszystkich chętnych piechurów.

I tak 9 maja br w ramach inicjatywy „PODKARPACIE BEZ TAJEMNIC” odbyła się piesza wycieczka do parku w Charzewicach w ramach ogólnopolskiego „III Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2015”.

Informacje o dalszych wyprawach uzyskać będzie można:
– w poniedziałki i środy w godz. 11.00 do 12.00 w biurze UTW Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli
– pod tel. (15) 842 09 50 w. 135
Sygnalizujemy również, że na 9 września br zaplanowana jest wspaniała wycieczka na Pogórze Dynowskie połączona z przejazdem kolejką wąskotorową „Pogórzanin”. Zapisy są już przyjmowane w dziekanacie UTW MDK.

Zainteresuj się zadzwoń, przyjdź i wędruj razem z nami!

DSC06641 DSC06631Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha