Ruszyliśmy! Humanofon. Lato w teatrze

6 - 19 lipca 2015
godz. 9.00 - 15.00

W Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli rozpoczęły się dwutygodniowe letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży. Codziennie od 6 do 19 lipca 2015 (z wyłączeniem niedziel) w godz. 9.00 – 15.00 młodzi ludzie biorą udział w warsztatach: teatralnych, scenograficzno-kostiumowych, rytmiczno-ruchowych i muzycznych, by pod okiem profesjonalnych artystów stworzyć wyjątkowy spektakl teatralny i odegrać go w przestrzeni miasta.

Warsztaty mają charakter integracyjny z dziećmi z dysfunkcją słuchu, a tematem, jaki podejmują młodzi artyści jest odkrycie międzyludzkiego komunikatora ponad podziałami – humanofonu. Inspirują się niebanalnym komiksem – powieścią graficzną Shaun’a Tana pt. „Przybysz” i próbują wczuć się w rolę przybysza w nieznanej krainie. Badamy, skąd w człowieku potrzeba odkrywania nowych światów, przestrzeni, mierzenia się z nieznanym i podejmowania dialogu ponad słowami, ponad językiem i wszelkimi podziałami, czy to kulturowymi, czy społecznymi. Niezwykłe obrazy będą bazą bajkowej scenografii i eksperymentalnych instrumentów grających muzykę nie tylko dla uszu. Dodając do tego szczyptę ruchu do muzycznych wibracji, spróbujemy poruszyć wszystkie zmysły odbiorców, by zrozumieli treść przekazu Humanofonu.

Opiekun projektu:
Anna Kiedrzyńska
ana_nke@o2.pl
tel. 733 262 502

Lato w teatrze”  jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego adresowanym do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które podczas letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu.


Zobacz:

Nasi instruktorzy  //  Warsztaty  //  Spektakle+main

1.it_logo_na plakaty

e-teatr_temp

https://www.facebook.com/instytutteatralnyMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha