Upcykling’owa czytelnia przy fontannie

17 lipca 2015
godz. 11.00

Meble z europalet, książki w skrzynkach na jabłka, siedziska z banerów – to pomysł Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli na Letnią Czytelnię dla mieszkańców. Od kilku tygodni trwają prace nad pozyskiwaniem i przerabianiem zużytych przedmiotów na nowe, zgodnie z ideą upcykling’u. W przeciwieństwie do recyklingu, w którym chodzi jedynie o przetwarzanie odpadów, tutaj nadajemy starym przedmiotom nową, lepszą jakość.

Otwarcie czytelni, a co za tym idzie spotkanie z Joanną Preisner i Jakubem Boguszem – autorami książki „Dzieciaki z Krainy Niesnu” planowane na 13 lipca nie odbyło się ze względu na złe warunki pogodowe. Zostało ono przeniesione na piątek 17 lipca na godz. 11.00. Jednak, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, bieżące działania Letniej Czytelni uruchomione zostaną wcześniej.

Przypomnijmy – baśń „Dzieciaki z Krainy Niesnu” opowiada o tajemniczej Krainie Niesnu, do której wejście znajduje się w poduszkach dzieci mających problemy z zasypianiem. Tę niezwykłą Krainę zwiedzimy wspólnie z sympatyczną Amelką, która właśnie przeprowadziła się do małej miejscowości Kwiatowo i martwi się, czy da sobie radę w nowej szkole i czy znajdzie nowych przyjaciół. W czasie spotkania autorzy poprowadzą ciekawe animacje i zabawy językowe z dziećmi. Można będzie również nabyć książkę w promocyjnej cenie.

Piątkowe spotkanie to świetne wprowadzenie do działań Letniej Czytelni, w której przez okres wakacji będziemy pracować nad stworzeniem oryginalnego scenariusza, po czym przedstawimy go w formie teatrzyku kukiełkowego. Wymyślimy postaci, fabułę, uszyjemy kukiełki, stworzymy scenę i rekwizyty do teatrzyku. Czeka nas fascynująca przygoda, a wszystkie dzieci, które chciałyby w niej wziąć udział zapraszamy już w najbliższy piątek na plac przy fontannie obok MDK.

 

Preisner i BoguszMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha